Poradnik ProstePesto. Spirulina. Dlaczego po nią sięgnąć?

Poradnik. Spirulina. Dlaczego po nią sięgnąć?

Spirulina to wspaniała alga, którą warto docenić. Dlaczego? Bo ma ona ogromną wartość odżywczą, a włącznie jej do diety może mieć rewelacyjny wpływ na ogólny stan zdrowia każdego z nas. Co warto wiedzieć na ten temat? W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem będzie nam pomagała utrzymać dobrą formę?

Spirulina to moc cennych dla naszego zdrowia składników odżywczych, takich jak roślinne białko oraz wartościowe kwasy tłuszczowe. Nie brak tu również tak ważnych witamin, jak witaminy E i C, godnie reprezentowane są też witaminy z grupy B.

W spirulinie znajdziemy również sporo żelaza, potasu oraz magnezu, nie brak tu również cennego dla kości wapnia i fosforu. Tak wielka wartość odżywcza sprawia, iż dieta z dodatkiem tej algi ma rewelacyjny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia i może się świetnie sprawdzić w profilaktyce wielu chorób.

Co można zyskać poprzez włączenie takiego dodatku do swego menu? Zdrowa dieta, w której zacznie się częściej pojawiać spirulina, może nam zapewnić skuteczną ochronę przed szkodliwą działalnością wolnych rodników oraz wirusów. Mniej problemów ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu i zbyt wysokim ciśnieniem to kolejne zalety sięgania po tę algę.

Spirulina będzie też świetnie wspierała nasz wzrok oraz układ odpornościowy, dzięki którym sprawnością i dobrą formą będziemy mogli się cieszyć do późnej starości. Ten dar natury ma wyjątkową moc, warto zatem docenić przepisy na domowe koktajle warzywne, w których spirulina pojawia się jako ważny dodatek.

Staną się one ciekawym i zdrowym dodatkiem do naszego codziennego menu, a im prędzej docenimy ich moc, tym lepiej dla nas i dla naszego organizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*