Przepis | Strona główna | Blog | Robot planetarny. Dlaczego warto go mieć w kuchni?
Robot planetarny. Dlaczego warto go mieć w kuchni?

Robot planetarny. Dlaczego warto go mieć w kuchni?

Są takie urządzenia, które skracają nam pracę i ułatwiają życie. Jednym z nich jest właśnie robot planetarny. Zastępuje on tradycyjny mikser i warto go mieć w swojej kuchni.

W kuchni nie tylko gotujemy, parzymy kawę czy herbatę, lecz także pieczemy ciasta, chleby i robimy desery. Zwykły mikser porusza się jedynie wokół własnej osi, natomiast robot planetarny także wokół misy wyrajając i zgarniając równocześnie wszystkie składniki. Robi to sam, bez konieczności pilnowania czy trzymania.

Wystarczy umieścić odpowiednią końcówkę, wrzucić do misy potrzebne składniki i uruchomić robota. W tym czasie możemy zająć się czymś innym, bez obaw, że nasze ciasto się nie uda. Robot planetarny to świetne rozwiązanie dla nowicjuszy w kuchni, którzy dopiero uczą się gotować, lub dla tych, którzy nie lubią marnować cennego czasu.

Robot planetarny zaginiecie ciasto drożdżowe, dokładnie wymiesza składniki na biszkopt lub ciasto kruche, ubije pianę z białek czy utrze masę do ciasta albo przygotować ciasto na pizzę.

Kupując odpowiednie końcówki może zmielić mięso, wycisnąć sok z owoców, zszatkować warzywa lub pokroić je np w kostkę. Robot planetarny z dodatkowymi nakładami równa się mniej urządzeń do przygotowania potraw, więcej miejsca w kuchni i oszczędność pieniędzy. Bardzo zaawansowane roboty potrafią nawet odmierzyć składniki lub ugotować dania na parze.

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia, prócz kierowania się ceną warto zwrócić uwagę na materiały z jakiego jest wykonany, moc silnika (im większa tym lepiej) czy ilość dostępnych funkcji i dodatkowego wyposażenia.

Możliwość mycia misy oraz mieszadeł w zmywarce to również jedna z bardziej pożądanych cech przy zakupie tego urządzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*