Skarby natury. Brukselka i jej właściwości

Skarby natury. Brukselka i jej właściwości

Brukselka to cenny dodatek do zdrowego menu, dzięki któremu walka o utrzymanie dobrej formy stanie się dla każdego z nas łatwiejszym zadaniem. Co warto wiedzieć na temat tego warzywa i jego wartości odżywczej? Co robić, by móc cieszyć się i jego walorami leczniczymi, i wspaniałym smakiem?

Brukselka jest bardzo dobrym źródłem wielu składników odżywczych, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Nie brak tu białka oraz kwasów tłuszczowych omega-3, wiadomo też, że brukselka stanowi bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego.

O wartości odżywczej brukselki decyduje też fakt, iż warzywo to może nam dostarczyć sporej porcji witaminy C oraz witaminy K, nie brak w nim też witaminy E, witaminy A oraz sporych ilości kwasu foliowego. Warzywo to zawiera również wiele minerałów, takich jak potas, żelazo, mangan oraz selen. Tak wielka wartość odżywcza sprawia, iż zdrowa dieta z dodatkiem brukselki może nas skutecznie wspierać w walce z licznymi przypadłościami.

Warzywo to może odgrywać bardzo ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych, a że brukselka pomaga w walce z wolnymi rodnikami, chroni nas jednocześnie przed zbyt szybkim procesem starzenia się. Mniejsze ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego to kolejny powód, dla którego warto częściej sięgać po to warzywo.

Zdrowa dieta z brukselką jako stałym dodatkiem zwiększy też naturalną odporność organizmu, a jednocześnie zapewni skuteczną ochronę przed wirusami, bakteriami oraz stanami zapalnymi. Po brukselkę warto też sięgać w chwili, gdy głównym problemem ze zdrowiem są pospolite infekcje górnych dróg oddechowych. Zdrowa dieta z takim warzywem ma też bardzo dobry wpływ na stan naszych kości, pomaga nam też zachować piękny wygląd skóry.

Powodów, dla których warto regularnie sięgać po brukselkę, jest sporo. To warzywo to cenne wsparcie dla każdego, kto chce w naturalny sposób wspierać swe zdrowie oraz piękny wygląd. Przepisy na pyszne dania z brukselką sprawiają z kolei, iż w naszej kuchni nuda nie zagości. Sałatki, warzywne zapiekanki oraz pożywne zupy – oto wybrane propozycje, na które z pewnością warto postawić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*