Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Rokitnik. Co warto o nim wiedzieć?
Skarby natury. Rokitnik. Co warto o nim wiedzieć?

Skarby natury. Rokitnik. Co warto o nim wiedzieć?

Rokitnik zwyczajny to wyjątkowa roślina, która może się okazać wyjątkowo cennym wsparciem dla naszego zdrowia. Co warto wiedzieć na temat jej leczniczych właściwości? W jakich sytuacjach warto po nią sięgać?

Rokitnik i jego właściwości

Rokitnik to krzew lub drzewo, które w świecie miłośników medycyny naturalnej obdarzone jest bardzo dużym szacunkiem. Wynika to z faktu, iż roślina ta jest doskonałym źródłem wielu ważnych dla naszego organizmu substancji. Owoce rokitnika to moc witaminy C – substancji wyjątkowo ważnej dla naszego układu immunologicznego. Rokitnik dostarczy nam również karotenów, flawonoidów oraz wielu witamin z grupy B. Roślina ta jest jednocześnie znana jako dobre źródło takich składników mineralnych, jak wapń, żelazo, magnez oraz potas.

Jak rokitnik zwyczajny może wpływać na nasze zdrowie?

Powodów, dla których warto sięgać po produkty z rokitnika zwyczajnego, jest wiele. Wiadomo, ze rokitnik świetnie wpływa na pracę układu odpornościowego, może nas też skutecznie chronić przed wirusami oraz bakteriami. Roślina ta ma jednocześnie doskonały wpływ na pracę serca, a regularne sięganie po nią może pomóc nam skutecznie obniżać ciśnienie tętnicze krwi oraz chronić się przed niedokrwistością. Rokitnik może stanowić też ważny element w działaniach profilaktycznych, mających chronić nas zarówno przed stanami zapalnymi, jak i chorobami nowotworowymi. Warto też pamiętać, że olej z rokitnika, jako doskonałe źródło kwasów omega-3 i omega-6 może wspierać nas w walce ze złym cholesterolem, a dzięki swym przeciwbakteryjnym właściwościom staje się też doskonałą ochroną przed rozwojem różnego rodzaju stanów zapalnych, w tym stanów zapalnych układu moczowo-płciowego.

Jakie preparaty mogą powstać z rokitnika?

Rokitnik zwyczajny może stać się cennym dodatkiem do naszej diety. Z jego owoców mogą powstawać pyszne i zdrowe konfitury, może się on również stać wspaniałym dodatkiem do soków owocowych. Dla tych, którzy chcą korzystać z rokitnika jako kosmetyku, cennym dodatkiem stanie się olej z rokitnika, dzięki któremu można skuteczniej chronić się przed procesem starzenia się.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*