Sprawdzamy czy można jeść pizzę na diecie

Sprawdzamy czy można jeść pizzę na diecie

W końcu na poważnie podszedłeś do tematu odchudzania. Przez to jednak wydaje ci się, że twoja ukochana smaczna pizzeria przestała być dla ciebie dobrym miejscem. Zacząłeś jej wręcz unikać, bo boisz się przekroczyć jej próg, gdyż wiesz, że cała ta wizyta zakończyłaby się zjedzeniem olbrzymiego placka wypełnionego licznymi dodatkami.

Sprawdzamy czy można jeść pizzę na diecie

Tak właśnie się dzieje, gdy do diety podchodzi się zbyt rygorystycznie. Jeżeli chcesz za wszelką cenę przestrzegać jej założeń, więcej na tym tracisz niż zyskujesz. Koniec końców masz bowiem wrażenie, że niczego ci nie wolno, a prędzej czy później przestajesz do wytrzymywać i ostatecznie rzucasz się na jedzenie, którego tak długo sobie zabraniałeś.

Lepiej, jeżeli już od teraz wprowadzisz je do swojego jadłospisu. Pizzy oczywiście nie powinieneś jeść codziennie, ale jeśli pozwolisz sobie na nią raz w miesiącu, nic złego się nie stanie. Pizzeria jest zresztą idealnym miejscem na różnego rodzaju spotkania towarzyskie. A zdecydowanie nie powinieneś unikać znajomych z obawy o to, że zaproszą cię oni na coś do jedzenia.

Pizza z całą pewnością nie zrujnuje efektów twojej diety, jeżeli pozwolisz sobie na nią właśnie ten raz w miesiącu. Po prostu nie rób tego częściej. Już teraz zaplanuj sobie, że w pierwszym dniu każdego miesiąca zabierasz wszystkich swoich znajomych lub całą rodzinę do ulubionej pizzerii.

A jeśli wolisz jeść takie rzeczy w domu w towarzystwie serialu lub filmu, to pizza na dowóz będzie dla ciebie najlepszym wyborem – koniecznie poszukaj jej w swojej okolicy. Pamiętaj tylko, by przesadnie się nie przejadać. Nie możesz traktować takiego posiłku jako okazji do napchania swojego żołądka. Wskutek diety na pewno się on zmniejszył, dlatego jeśli nagle wprowadzisz do niego zwiększoną ilość pokarmów, może się on zbuntować i źle na to wszystko zareagować.

Zjedz tyle, ile potrzebujesz. Pozwól sobie na trzy średniej wielkości kawałki. Najlepiej zjedz je bez sosu, który niepotrzebnie podwyższa kaloryczność każdej pizzy. A jeśli już musisz czymś ją polać, wybierz zwykłą czosnkową oliwę.


Ciasto na pizzę. Jak zrobić szybkie cienkie ciasto na pizze

Ciasto na pizze

Szukasz przepisu na ciasto na pizzę? Skorzystaj z najlepszego i sprawdzonego przepisu na cienkie ciasto na pizzę od ProstePesto. Wyśmienite, cienkie, chrupiące i zawsze wychodzi. Polecamy przepis na ciasto na pizzę od naszych czytelników.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*