Telefoniczna Lista Robinsonów. Co to?

Telefoniczna Lista Robinsonów. Co to?

Lista Robinsonów (znana w niektórych krajach pod nazwą Mailing Preference Service lub MPS) jest to lista osób, które nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych od telemarketerów. Jest stosowanym z powodzeniem w wielu krajach systemem ochrony prywatności właścicieli numerów telefonów. Jest to system opracowany z myślą o osobach, które nie życzą sobie, by do nich dzwoniono z niechcianymi ofertami handlowymi.

W skrócie, wpisuje się na nią, aby przestali dzwonić telemarketerzy. Polska Lista Robinsonów (dostępna od 2015 roku) prowadzona jest przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego. Istnieje także Lista Robinsona prowadzoną przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku. Ta ostatnia dotyczy odmów respondentów w badaniach CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) i jest prowadzona od listopada 2004 roku. Kolejną Listę Robinsonów prowadzi wydawnictwo TLPP Publishing od 2019 roku pod nazwą System Informacji Marketingowej.

Jeśli masz problem z telemarketerami bądź też niechcianymi połączeniami, które dzwonią wiele razy dziennie taka lista powinna Cię zainteresować. Możesz wpisać się na nią w kilka sekund i sprawić, żeby już nie dzwonili do Ciebie niechciani telemarketerzy.

Jeden komentarz

  1. Warto wpisać się na tę listę. Odkąd wpisałam się na nią, dzwoni do mnie o 90 % mniej nieproszonych osób

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*