Uzależnienie od telefonu i smartfona

Uzależnienie od telefonu i smartfona

Czujesz się rozkojarzony, trochę wycofany, zauważasz, że coraz częściej odcinasz się od ludzi i wzrok kierujesz w stronę ekranu smartfona? Możliwe, że uzależniłeś się od telefonu i od social mediów. Nie bądź przerażony. To nie tylko twoja przypadłość. W tym momencie większość ludzi cierpi na nomofobię, ale nie ma o tym pojęcia i nic z tym nie robi. Ty za to możesz.

Jeżeli chorobliwie zaglądasz do telefonu o każdej porze dnia, tylko wtedy, gdy masz wolną chwilę, często zaniedbując obowiązki i najbliższych. Najwyższy czas położyć temu kres i udowodnić sobie, że potrafisz funkcjonować bez nieustannego spoglądania w ekran.

Uzależnienie od telefonu i smartfona

Uzależnienie wynika stąd, że telefon rozładowuje gromadzące się w tobie napięcie, jest źródłem radości, spokoju, wytchnienia. Czy wiesz, że możesz po prostu… znaleźć zastępstwo, alternatywę dla rozrywki, jaką jest telefon i cudowne uczucie przeglądania social mediów? Zapewniam cię, że istnieje mnóstwo innych pasji, które mogą zapewnić ci jeszcze większą satysfakcję, dać uczucie odprężenia i szczęścia. Czasami warto odłożyć telefon, nie odbierać nieznanych numerów, czy też sprawdzić kto dzwoni zanim się odbierze.

Czy wiesz, że malowanie jest bardzo uspokajającym zajęciem? Nie bez powodu widzimy w księgarniach czy innych sklepach z papeterią obrazy z serii „malowanie po numerach” z dopiskiem, że jest to produkt działający antystresowo. Oj tak! Jeżeli tylko lubisz sztukę, pędzel w dłoń i albo namaluj coś swojego, albo skorzystaj z właśnie obrazka, gdzie malujesz według numerów! To niesamowita rozrywka, ale i odprężenie – zwłaszcza dla osób lubiących sztukę, w szczególności malarstwo.

Inną opcją może być kurs tańca – uczenie się kroków, zwłaszcza z osobą, którą znasz, może być wspaniałą przygodą i na długo odciągnąć cię od wirtualnego świata. Skupienie na sobie i partnerze pozwala zapomnieć o bożym świecie. Wystarczy odrobina twojego zaangażowania, piękna melodia i pociąg do tańca. Choć nie zawsze! Niejedna osoba, nieprzepadająca za tańcem, właśnie poprzez kursy pokochała tę formę ruchu!

Uzależnienie od telefonu i smartfona

Co jeszcze uspokaja i pomoże ci oderwać się od smartfona? Zwierzęta. Któż nie kocha zwierząt? Dają nam one tyle zrozumienia i spokoju, że to grzech nie szanować czworonogów tak samo jak ludzi.

Zalecamy zatem jazdę konną, która sprawia niesamowitą satysfakcję i kontakt z czterokopytnym zwierzakiem. Jeśli nie konie, to może wolontariat w schronisku dla psów i kotów? To maluchy, które bardzo potrzebują uwagi i miłości. Za spacer gotowe są zabić. Może dasz im odrobiny ciepła i własnego czasu? Poświęcanie się dla innych może być punktem zwrotnym w depresji – pomaga nam, podchodząc empatycznie do innych, odnaleźć jakiś sens w życiu i wyjść na prostą. Zapewniam cię, że przebywając ze zwierzętami, odruch wyciągania co chwila telefonu zaniknie. No, chyba, że będziesz miał ochotę robić zdjęcia tym przeuroczym stworzeniom.

Jeżeli chcesz jakoś wyrażać siebie, możesz również spróbować sił w muzyce. Fortepian, perkusja czy gitara będą świetnymi środkami wyrazu. Istnieje wiele szkół prywatnych i kursów – zapisz się, a odzyskasz spokój ducha i telefonowe natręctwo, a także depresja zejdą na dalszy plan.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*