Wszystko co trzeba wiedzieć o zdrowej żywności

Wszystko co trzeba wiedzieć o zdrowej żywności

Zdrowa żywność staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim dlatego, iż jak sama nazwa wskazuje jest zdrowa. Polecana jest także dla wszystkich, w tym dla alergików. Warto zatem znać kilka kluczowych informacji na temat żywności ekologicznej. A jeśli masz ochotę na pyszne i zdrowe jedzenie, mamy takie przepisy na naszym blogu kulinarnym!

Co znaczy zdrowa żywność?

Mówiąc ogólnie za zdrową żywność uznać można te produkty, które nie posiadają w swoich składzie żadnych substancji chemicznych. To samo dotyczy procesu ich produkcji. Oznacza to, że zdrowa żywność produkowana jest bez użycia pestycydów, nawozów syntetycznych, polepszaczy czy różnego rodzaju aromatów. Innymi słowy, zdrowa żywność produkowana jest tylko i wyłącznie przy użyciu naturalnych sposobów.

Podobnie jest w przypadku hodowli zwierząt. Zwierzętom nie można podawać żadnych hormonów czy antybiotyków. Wiedzieć tez trzeba, że zdrowa żywność jest odpowiednio kontrolowana. Producent zdrowej żywności musi uzyskać odpowiedni certyfikat jakości.

Zalety zdrowej żywności

Największą zaletą zdrowej żywności jest przede wszystkim to, iż jest one zdecydowanie bardziej wartościowsza dla naszego organizmu. Jest tak oczywiście dlatego, gdyż do jej produkcji nie stosuje się żadnych substancji chemicznych. W zależności o produktu wyróżnić można różne zalety żywności ekologicznej. Np. ziemniaki w swoim składzie posiadają dużo więcej witaminy C w porównaniu z ziemniakami uprawianymi konwencjonalnie.

Jeśli chodzi o warzywa i owoce to te maja dużo większą zawartość antyoksydantów. Poza tym wiedzieć trzeba, że rolnictwo ekologiczne emituje do atmosfery dwa razy mnie gazów cieplarnianych. Jest to zatem nie tylko zdrowa żywność, ale także zdrowe powietrze.

Zdrowa żywność a dzieci

Każdy producent zdrowej żywności potwierdzi, że jest ona szczególnie polecana dla dzieci. Przede wszystkim ze względu na brak pestycydów, które wpływają negatywnie na zdrowie dzieci. Wielu producentów oferuje produkty przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Przykładem mogą być choćby gotowe dania w słoiczkach czy przetarte owoce. Nie da się ukryć, że tego typu produkty cechuje zdecydowanie większa wartość odżywcza. Wszystko wskazuje na to, że zdrowa żywność cieszyć będzie się coraz większą popularnością. Nie nie zmieni tego fakt, iż jest ona nieco droższa od tej konwencjonalnej. Korzyści jakie niesie ze sobą spożywanie produktów ekologicznych są dużo większe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*