Przepis | Strona główna | Blog | Wykorzystanie puszek. Pomysł na dekorację!
Wykorzystanie puszek. Pomysł na dekorację!

Wykorzystanie puszek. Pomysł na dekorację!

Kiedy idziesz na zakupy o produktach a nie o opakowaniach. Aby uniknąć marnotrawstwa, pomyślmy o ponownym wykorzystaniu puszek na żywność do przechowywania i dekoracji.

Recykling jest deco i modny!

Przestań marnować opakowania! Aby dać im drugie życie po supermarkecie, myślimy o ponownym wykorzystaniu ich w domu. Słoiki na dżemy i inne szklane słoiki mogą być używane do przechowywania herbaty lub przypraw, a metalowe słoiki mogą być używane w kuchni do przechowywania makaronu, ryżu lub mąki.

Wykorzystanie puszek. Pomysł na dekorację!

Słoiki bez pokrywek mogą być używane do tworzenia słoików ołówkowych w biurze lub w pokoju dziecięcym. Jeśli chodzi o produkty, których nie można odzyskać, należy pomyśleć o umieszczeniu ich w pojemniku na surowce wtórne (np. w żółtym pojemniku na karton).

Zanim zaczniesz.

Chcąc poddawać puszki z cyną lub puszki z jedzeniem recyklingowi, trzeba trochę się przygotować, zanim będzie można dać im drugie życie w domu. W przypadku puszki, jeśli musisz użyć otwieracza do puszek, upewnij się, że nie zostawisz ostrych krawędzi, jeśli planujesz użyć go ponownie.

Podczas mycia pojemników należy upewnić się, że wszystko jest prawidłowo wyczyszczone, bez żadnych osadów.

Urządzenia stosowane do recyklingu puszek.

Aby dać drugie życie puszkom, potrzebny jest odrobina sprzętu. Farba, taśma maskująca, klej, wiertło. Nie ma mowy, aby używać puszki z etykietą! Twoja dekoracja nie byłaby modna, ale raczej zaniedbana.

Użyj pustych puszek do przesadzania roślin.

Zamiast regularnie kupować nowe donice dla swoich roślin, co powiesz na używanie starych puszek? Mniej lub bardziej duże, mniej lub bardziej wysokie, w mgnieniu oka mogą zamienić się w garnek! Monochromatyczne w pociągnięciu pędzlem, bardziej graficzne poprzez użycie taśmy maskującej lub naklejek? To od ciebie zależy, czy pozwolisz, by twoja wyobraźnia oszalała!

Dla roślin, które potrzebują dobrego drenażu, nie wahaj się przebić dna wiertłem lub śrubokrętem, aby umożliwić dobre odprowadzenie wody.

Do dekoracji kuchni używaj puszek jako pojemniki na żywność

Niektóre marki zastanawiają się już nad drugim zastosowaniem puszek do żywności jako przedmiotów dekoracyjnych. Regularnie oferują kolekcjonerskie edycje w sklepach, zaprojektowane we współpracy z renomowanymi artystami.

Można więc ponownie wykorzystać puszko bez konieczności ich przekształcania. Do przechowywania nowych ciasteczek (lub ciastek domowej roboty), do przechowywania kawy lub makaronu luzem, itp. Nie wahaj się znaleźć zabytkowych puszek po żywności na pchlich targach lub w Internecie. Przynoszą one akcent retro do Twojej modnej kuchni!

Puste puszki jako magazynki.

To świetny klasyk powrotu do zdrowia, a jednak nadal działa. Po wyczyszczeniu, puszkę można zamienić w ołówkowy garnek, aby uporządkować biurko dziecka, lub odłożyć wszystkie jego markery po sesji kolorowania. Upewnij się, że krawędzie nie są ostre. Nie wahaj się pokryć ich warstwą taśmy lub taśmy maskującej, aby je chronić. To samo można zrobić ze słoikami, które powinny być podawane starszym dzieciom, aby uniknąć wypadków.

Puszki jako dekoracja salonu.

A gdyby twoje puszki stały się designerskie kubki na świece? Używając wiertarki, wykonaj wiele otworów w pustej puszce. Nie wahaj się tworzyć wzorów, aby nadać mu trochę orientalnego wyglądu. Możesz zostawić ją surową, o ładnym kolorze stali nierdzewnej, lub pomalować ją matową lub metaliczną farbą tuż przed wierceniem.

Puszki w łazience.

Kto mówi, że puszki z jedzeniem dostają drugie życie tylko w kuchni? Użyj starych puszek, które zamierzasz przykryć przyklejonym sznurkiem, aby stworzyć w łazience pojemniki na szczoteczki do zębów. Słoiki mogą pomieścić lakiery, a nawet domowe produkty kosmetyczne (takie jak szampon stały, peeling do ciała, itp.).

Jeden komentarz

  1. świetna inspiracja

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*