Zabiegi nawilżające i chroniące skórę dziecka

Zabiegi nawilżające i chroniące skórę dziecka

Kto nigdy nie słyszał komplementu “on ma prawdziwą skórę dziecka!”? Naskórek dziecka, tak miękki i aksamitny jak brzoskwinia, jest przedmiotem zazdrości wielu! Skóra dziecka, która domaga się pieszczot, ma jednak wiele słabych punktów: egzema, pieluszkowe zapalenie skóry. Dowiedz się, jak skutecznie chronić swojego malucha na co dzień przed tymi dolegliwościami dzięki produktom pielęgnacyjnym dostosowanym do jego delikatnego naskórka!

Zabiegi nawilżające i chroniące skórę dziecka

Dlaczego skóra dziecka jest bardziej delikatna?

Skóra, która się łuszczy, czerwienieje, szybko wysycha lub dostaje pokrzywki. Skóra noworodków wydaje się być w ciągłym oblężeniu! Ta podatność jest spowodowana niedojrzałym jeszcze systemem skóry dziecka. Chociaż jego skóra jest w pełni ukształtowana, nie jest jeszcze w stanie odeprzeć wszystkich zewnętrznych agresji, ponieważ jej naturalne mechanizmy obronne są niekompletne. Cienka i przepuszczalna, jest prawdziwą gąbką: chroni znacznie mniej niż skóra dorosłego człowieka.

Proporcjonalnie do wielkości i wagi, powierzchnia ciała dziecka jest 5 do 10 razy większa niż powierzchnia ciała dorosłego człowieka. Innymi słowy, wchłaniane dobroczynne lub alergizujące składniki aktywne będą znacznie bardziej skoncentrowane!

Gruczoły łojowe, które produkują sebum niezbędne do wytworzenia warstwy hydrolipidowej, nie są jeszcze w pełni sprawne. Naturalna ochrona dziecka jest więc niewystarczająca.

W obliczu tej delikatności, konieczne jest dostosowanie produktów do pielęgnacji niemowląt. Nie należy się jednak zbytnio martwić: jego skóra ma również niezrównane zdolności regeneracyjne. Wszelkie drobne problemy dermatologiczne, z jakimi może się spotkać, takie jak pieluszkowe zapalenie skóry, egzema lub kołyska, szybko odejdą w przeszłość, jeśli będziesz używać odpowiednich produktów!

Niezbędne kroki w pielęgnacji niemowląt.

Czyszczenie skóry dziecka w domu: najpierw delikatna pielęgnacja! Czystość jest bardzo ważna dla zdrowia dziecka. Z niedojrzałym układem odpornościowym, Twój maluch potrzebuje ochrony, w szczególności poprzez wspieranie zdrowego (nie aseptycznego) środowiska i dbanie o higienę jego ciała.

Łagodne produkty pielęgnacyjne, dostosowane do specyficznego pH noworodka, sprawią, że jego delikatna skóra będzie szczęśliwa. W momencie narodzin pH skóry dziecka jest zbliżone do 7, co odpowiada środowisku zasadowemu. pH skóry dorosłego człowieka jest nieco bardziej kwaśne i wynosi 5,5. Skóra niemowląt ma mniej kwaśny odczyn niż skóra osób starszych, dlatego też słabiej broni się przed zarazkami i bakteriami, dlatego też musi korzystać z produktów o odpowiednio dobranym pH.

Skóra dziecka, delikatna mikrobiota, która musi być chroniona.

Bariera ochronna skóry niemowląt ma swoją własną równowagę. Szczególnie wrażliwy po urodzeniu, wymaga szczególnej uwagi w ciągu pierwszych 3 lat życia dziecka. Aby dbać o delikatną skórę dziecka, stosuj rutynę, która nawilża i chroni jego delikatny naskórek. W przypadku problemu, zwróć się do konkretnego produktu do pielęgnacji dziecka, specjalnie dostosowanego do jego patologii. Wreszcie, jeśli objawy nie ustępują, nigdy nie wahaj się skonsultować się z pediatrą: lepiej być spokojnym niż pozwolić, aby łagodny stan rozwinął się i zadomowił na dobre!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*