Zielona herbata. Dlaczego warto po nią sięgać?

Zielona herbata. Dlaczego warto po nią sięgać?

Zielona herbata zachwyca swym smakiem oraz wpływem, jaki wywiera na nasze zdrowie. Skutecznie pobudza, dzięki czemu pozwala nam zdrowo rozpocząć dzień. To wspaniała alternatywa dla czarnej herbaty oraz kawy, a jednocześnie cenne wsparcie dla organizmu, który dzięki zielonej herbacie może sporo zyskać. Dlaczego warto pić zieloną herbatę? Co warto wiedzieć na temat jej właściwości?

Jakie czynniki decydują o niezwykłych właściwościach zielonej herbaty? Zielona herbata to napój o wyjątkowych właściwościach leczniczych, co jest zasługą składników, jakie można znaleźć w jej liściach. W zielonej herbacie znajdują się polifenole, garbniki (rozpuszczalne i nierozpuszczalne), alkaloidy (w tym pobudzająca kofeina) oraz spore ilości kumaryny.

Zielona herbata może się też okazać bardzo dobrym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin i minerałów. Znaleźć w niej można sporo witamin z grupy B oraz związków mineralnych, takich jak magnez, żelazo oraz fosfor. Taki skład chemiczny czyni z zielonej herbaty jeden z cenniejszych leków na wiele przypadłości.

W jaki sposób zielona herbata może wpływać na nasze zdrowie?

Liście zielonej herbaty mają właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu stają się cennym wsparciem w walce z wolnymi rodnikami. Dzięki temu regularne picie zielonej herbaty pozwala skuteczniej chronić się przed chorobami nowotworowymi, a jednocześnie dłużej cieszyć się młodością oraz dobrą formą.

Regularne picie zielonej herbaty może nas też chronić przed chorobami układu sercowo-naczyniowego, stanie się też ochroną przed złym cholesterolem. Po zieloną herbatę warto też sięgać w chwili, gdy priorytetem staje się walka, ze zbędnymi kilogramami. Napój ten rewelacyjnie ułatwia odchudzanie, co w połączeniu z przestrzeganiem zasad zdrowej diety i regularną aktywnością fizyczną może dać wspaniałe efekty.

Zielona herbata to smaczny i pobudzający napój, który dla każdego z nas może się okazać świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Zdrowsza od kawy i czarnej herbaty, da nam sporo energii, a jednocześnie pomoże nam zatroszczyć się o swe zdrowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*