Przepis | Strona główna | Blog | Zużyte torebki herbaty działają jak turbo nawóz
Zużyte torebki herbaty działają jak turbo nawóz

Zużyte torebki herbaty działają jak turbo nawóz

Nie wyrzucaj zużytej torebki po herbacie. Herbata to mała bomba nawozowa i świetnie odstrasza myszy! Po wypiciu dobrej herbaty wyrzucasz torebkę herbaty do śmieci. Ale torebka z herbatą nie jest wtedy jeszcze bezużyteczna, wykorzystaj pełnię jej mocy! Zużytych torebek po herbacie można użyć ponownie i są bardzo przydatne w ogrodzie na wiele sposobów. Spójrz tutaj:

Zużyte torebki herbaty przyspieszają kompostowanie.

Większość torebek z herbatą rozpuszcza się w naturze, ale należy pamiętać o torebkach z błyszczącą powierzchnią – nie wszystkie torebki z herbatą nadają się do ogrodnictwa. Ale jeśli masz torebkę, która się rozpuszcza, włóż ją do kompostu, a to naprawdę przyspieszy kompostowanie. Wraz z glebą w kompoście lub klombie kwiatowym proces gnicia wzrasta, a gleba poprawia dostęp żywieniowy i wzrost roślin. Innymi słowy, używanie zużytych torebek po herbacie to sytuacja korzystna dla wszystkich!

Umieść torebki z herbatą bezpośrednio w ziemi.

Możesz również włożyć torebki po herbacie bezpośrednio w kwietnikach lub doniczkach. Zużyte torebki herbaty zapewniają wysoką zawartość azotu w glebie, co jest dobre, a także rozkładają się tworząc nawóz. Umieść torebki blisko korzeni rośliny. Torebki z herbatą pochłaniają wodę i zatrzymują wilgoć w ziemi.

Namocz zużyte torebki po herbacie w wodzie.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, wkładając zużyte torebki do ziemi, możesz również wybrać inne rozwiązanie: pozwól zużytym torebkom po herbacie namoczyć się, aż woda zmieni kolor. Woda przyciągnie wszystkie dobre substancje, i wystarczy podlać nią rośliny. Możesz również użyć zużytych torebek z herbatą do wytarcia kurzu z liści roślin, które masz w domu, ale należy to zrobić ostrożnie.

Myszy nie znoszą herbaty.

Z jakiegoś powodu myszy nie mogą znieść herbaty. Być może dzieje się tak, ponieważ nie tolerują liści herbaty i dlatego ich unikają.

Dlatego zużyte, jak i niezużyte torebki z herbatą można stosować zarówno wewnątrz, a także na zewnątrz, aby odstraszyć myszy. Jeśli na przykład masz problemy z myszami w szafkach kuchennych, możesz rozłożyć torebki z herbatą jako odstraszacz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*