Przepis | Strona główna | Blog | 3 sprawdzone sposoby jak wyczyścić piekarnik.
3 sprawdzone sposoby jak wyczyścić piekarnik.

3 sprawdzone sposoby jak wyczyścić piekarnik.

Utrzymanie kuchni w czystości nie należy do najłatwiejszych zadań. Z uwagi na fakt, że przebywamy tam codziennie oczywistym jest, że gdzieś pojawi się okruszek z chleba czy plama z herbaty. Przygotowując systematycznie obiady musimy dodatkowo w należytym porządku utrzymywać również same sprzęty.

Jednym z najczęściej używanych jest piekarnik. Pieczemy w nim mięso, ryby, ale także ziemniaki czy przekąski na ciepło. Jego czyszczenie nie należy do przyjemnych czynności. Biorąc pod uwagę codzienne obowiązki nie mamy czasu, by za każdym razem go wyczyścić.

Doprowadzamy go do stanu, kiedy nie wyobrażamy sobie, by coś w nim upiec. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na mycie piekarnika domowymi sposobami. Dzięki nim nie musisz wydawać pieniędzy na specyfiki ze sklepu. Wystarczą Ci produkty, które z pewnością posiadasz w swojej kuchni. Zatem jak wyczyścić piekarnik? Sprawdźmy!

  1. Sól kuchenna.
    Idealnie pochłania tłuste substancje. Co dokładnie musisz zrobić? Sól rozsyp we wnętrzu piekarnika. Następnie nieco go rozgrzej. Po upływie kilku minut zauważysz przez szybkę jak sól zaczyna zmieniać swoją barwę na brązowe odcienie, a sam piekarnik niczym za pomocą magicznej różdżki będzie czysty! Po jego wyłączeniu i ostygnięciu należy oczywiście zebrać sól i przetrzeć jego wnętrze.
  2. Soda oczyszczona.
    Gdy w naszym piekarniku znajduje się dużo przypalonych resztek jedzenia to do jego wyczyszczenia sprawdzi się soda oczyszczona. Wystarczy, że posypiemy nią wnętrze, a zaraz po tym spryskamy to wodą. W tym stanie sprzęt należy pozostawić co najmniej na dwie godziny. Później nie pozostanie nam nic innego jak wyczyszczenie piekarnika. Trudne do zmycia wcześniej resztki powinny bezproblemowo znikać po przetarciu ściereczką.
  3. Woda z octem.
    W walce z tłustym piekarnikiem pomoże nam kolejny prosty specyfik, który możemy samodzielnie wykonać w domu. Roztwór ten należy przygotować w stosunku 1:1. Po zmieszaniu wody z octem należy przetrzeć gąbeczką wnętrze naszego piekarnika. W ten sposób powinniśmy szybko pozbyć się tłuszczu.

Podsumowanie

Wiedząc już jak skutecznie wyczyścić piekarnik domowymi sposobami jego utrzymanie w dobrym stanie nie powinno dla nas stanowić większego problemu. Nie za każdym użyciem musimy od razu myć jego wnętrze. Warto mieć jednak na uwadze, że im częściej będziemy to robić, tym mniej czasu będziemy spędzać na jego myciu po wielokrotnym jego użyciu. Poza tym pozbędziemy się nie tylko tłustych plam czy resztek jedzenia, ale również nieprzyjemnego zapachu, który może „przechodzić” na kolejne potrawy, które będziemy w nim przyrządzać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*