5 rzeczy, do których możesz użyć skorupek po jajkach

5 rzeczy, do których możesz użyć skorupek po jajkach

Skorupki od jajek są pełne składników odżywczych. Są bogate w wapń i doskonale nadają się do nawozów. Można je również stosować przeciwko szkodnikom.

Dobrzy ogrodnicy nie wyrzucają skorupek do śmieci. Tylko twoja wyobraźnia ogranicza to, do czego możesz użyć skorupek jaj i ich cennych składników odżywczych w ogrodzie.

Oto 5 powodów, dla których NIGDY nie należy wrzucać skorupek po jajach do śmieci.

1. Użyj skorupek do kiełkowania roślin.

Wykorzystaj wapń w skorupkach jaj, używając skorupek jako małych doniczek na kiełki. Po zjedzeniu jajek zadbaj o skorupki i karton. Wypełnij skorupki ziemią i kilkoma nasionami, kartonu po jajkach możesz użyć jako podstawki. Zrób małą dziurę w dolnej części skorupy jaja w celu drenażu. Gdy kiełki będą wystarczająco duże, możesz przenieść je do doniczki. Skorupa rozpuści się i zapewni dodatkowy nawóz dla ziemi.

2. Wzbogać swój kompost.

Dodaj sok i moc do swojego kompostu, mieszając skorupki jajka, wodę i odrobinę octu. Umieść wszystko w blenderze i polej miksturą kompost. Doda to dodatkowej mocy kompostowi, gdy będziesz go używać w ogródku.

3. Zrób nawóz ze skorupek jaj i fusach po kawie.

Wiele roślin, zwłaszcza róż, korzysta ze składników odżywczych w skorupkach jaj. Dlatego zbieraj skorupki jaj i zmiażdż je na drobny proszek. Umieść je w plastikowej torbie, abyś nie musiał mieć pudru z jajek w całym domu. Zbieraj także fusy po kawie i mieszaj ze skorupkami jaj. Przed podlaniem można posypać tak powstałym nawozem obszar wokół roślin.

4. Trzymaj ślimaki z dala od roślin.

Ani ślinik luzytański, ani inne rodzaje ślimaków, nie lubią skorupek jaj. Zmiażdż skorupki jajka, aby nadal były ostre krawędzie. Posyp je jak ogrodzenie wokół roślin, od których chcesz trzymać ślimaki z daleka. Dla ślimaków będzie to jak czołganie się po szkle. Będą więc trzymać się z dala od „ogrodzenia”, a skorupa jajka ochroni twoje rośliny.

5. Wymieszaj skorupki jaja z ziemią.

To bardzo prosta metoda. Tutaj wystarczy położyć skorupki jaja w glebie, w której rosną rośliny. Rozmiar skorupek nie jest aż tak ważny. Naturalnie rozkładają się w glebie. Skorupki jaj są czystym wapniem i są smakołykiem dla gleby i roślin.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*