Przepis | Strona główna | Blog | 5 sposobów na utrzymanie figury podczas kwarantanny
5 sposobów na utrzymanie figury podczas kwarantanny

5 sposobów na utrzymanie figury podczas kwarantanny

Czas kwarantanny to trudny czas dla wielu osób. Całe dnie spędzamy w domach, a co za tym idzie- poziom naszego ruchu spada praktycznie do minimum. Jeżeli boisz się, że podczas pandemii stracisz swoją idealną sylwetkę, mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym uda Ci się utrzymać figurę pomimo zamkniętych siłowni!

Nie zmieniaj nawyków żywieniowych

Wiemy, że okres domowej kwarantanny sprzyja wielu zachciankom kulinarnym, jednak spróbuj trzymać się swoich starych nawyków. Wykorzystaj ten czas na spróbowanie nowych, zdrowych przepisów. Razem z przyjściem wiosny, w sklepach pojawia się też wiele warzyw i owoców. To świetny czas, by wypróbować różne kombinacje koktajli i smoothie. Przeznacz czas, który normalnie spędziłabyś na dojeździe do pracy na przygotowanie pysznego i zdrowego śniadania!

Ruch w domu? Nic trudnego!

Martwisz się, że nie możesz wyjść na długi spacer lub przejażdżkę rowerem? To żaden problem! Możesz urządzić sobie spacer nawet… po własnym salonie! Zadzwoń do przyjaciółki lub włącz telewizor i udaj się na spacer po mieszkaniu. Spędzisz ten czas miło i pożytecznie i wyrobisz swój dzienny limit kroków, co pomoże spalić ci zbędne kalorie i przyspieszyć metabolizm.

Nawadniaj się!

Na co dzień zapominasz pić wystarczającej ilości wody? Teraz to idealny moment, by to zmienić! Przygotuj szklanki z wodą z cytryną i porozstawiaj po całym mieszkaniu. Na pewno przypomni ci to o nawadnianiu się!

Poza napojami wodnymi możesz pić także pyszne drinki takie jak zaprezentowane w dziale “lemoniady, koktajle i napoje” na naszej stronie.

Domowa siłownia

Nie przejmuj się, że Twoja siłownia została zamknięta. Większość ćwiczeń możesz bez problemu wykonać w domu. Zamiast ciężarów użyj butelki wody, a cardio wykonaj przy użyciu skakanki! Istnieje też wiele kanałów na Youtubie, na których profesjonalne trenerki pokazują jak skutecznie ćwiczyć w domu bez żadnych urządzeń. Z pewnością pomoże ci to w drodze po idealną figurę!

Zadbaj o sylwetkę od wewnątrz

Domowa kwarantanna to świetny czas na wypróbowanie różnego rodzaju detoksów. Będąc w domu o wiele łatwiej o silną wolę w pozostaniu na różnego rodzaju dietach. Pomyśl o tym, że chodząc do pracy nie miałabyś czasu na codzienne wyciskanie soków, a teraz możesz sobie na to pozwolić!

Mamy nadzieję, że powyższe sposoby pomogą Wam w utrzymaniu wymarzonej figury zarówno podczas pandemii, jak i po jej zakończeniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*