Przepis | Strona główna | Blog | Amerykańskie lodówki do Twojej kuchni
Amerykańskie lodówki do Twojej kuchni

Amerykańskie lodówki do Twojej kuchni

Istnieją różne rodzaje lodówek, a wśród nich wszystkich wyróżnia się lodówka amerykańska. Chociaż w Polsce lodówki tradycyjne są najczęściej kupowane, nie możemy nie podkreślić popularności, jaką w obecnych czasach zdobyły lodówki amerykańskie.

Amerykańskie gniazdo chłodnicze to rozwiązanie dla Twojej kuchni.

Jednym z głównych powodów, dla których amerykańska lodówka jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej kuchni, jest wykorzystanie przestrzeni. To znaczy, mimo że są to duże amerykańskie lodówki, ich drzwi są często wąskie. W rezultacie, biała amerykańska lodówka zajmuje mniej miejsca w kuchni. Należy również wziąć pod uwagę ich dużą pojemność. Jest to nie tylko doskonała funkcja do przechowywania większej ilości żywności, ale także do jej bardziej efektywnego organizowania. Dzięki temu w amerykańskich lodówkach dwudrzwiowych powietrze lepiej cyrkuluje, zapewniając odpowiednią temperaturę w ich wnętrzu.

Możesz nawet regulować temperaturę w amerykańskiej lodówce według stref. Dzięki temu można stworzyć miejsca na mięso, produkty mleczne, ryby lub po prostu na dłużej zachować świeżość owoców i warzyw. Dodatkowo, większość amerykańskich lodówek wykorzystuje technologię no frost, co oznacza, że można je łatwo czyścić i konserwować. W rzeczywistości, bardzo często można spotkać amerykańskie lodówki z ujęciem wody, ponieważ ich technologia i konstrukcja pozwala na zainstalowanie nawet dozowników lodu.

Amerykańskie lodówki do Twojej kuchni

Jakie są wymiary amerykańskiej lodówki?

Ten typ lodówki najlepiej instalować jako urządzenie wolnostojące, tzn. z dala od innych urządzeń. Amerykańskie lodówki mają zazwyczaj dwoje drzwi, ponieważ z jednej strony zawierają zamrażarkę, a z drugiej lodówkę. Chociaż wymiary amerykańskiej lodówki mogą się różnić w zależności od jej konstrukcji i producenta, zazwyczaj mają one od 70 do 100 cm szerokości. Jeśli chodzi o długość, to często można spotkać amerykańskie dwudrzwiowe lodówki o wysokości do 1,85 m. Jeśli chodzi o głębokość, biała amerykańska lodówka mierzy zazwyczaj 72 cm. Dlatego, niezależnie od marki lodówki wybierzesz, ważne jest, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować ten typ amerykańskiej lodówki.

Cechy charakterystyczne amerykańskich lodówek side-by-side.

Jedną z głównych cech amerykańskich lodówek jest to, że większość z nich ma dwoje pionowych drzwi. Ta cecha wpływa nie tylko na wygląd lodówki, ale również na jej pojemność do przechowywania żywności. Cechą charakterystyczną jest również wielkość amerykańskich lodówek. W przeciwieństwie do tradycyjnej lodówki, która jest wyższa i węższa, tania amerykańska lodówka jest zazwyczaj nieco niższa. Ale jak wspomniano powyżej, możliwe jest znalezienie amerykańskich lodówek o wysokości do 185 cm.

Jeśli weźmiemy pod uwagę pojemność lodówki kombi, która zwykle wynosi 100 litrów, amerykańska lodówka może zaoferować nawet 300 litrów pojemności. Kolejną ważną cechą jest układ komory zamrażarki. W lodówkach kombi komora zamrażarki znajduje się pod chłodziarką. W amerykańskich lodówkach zamrażalnik znajduje się obok lodówki, tuż przy najmniejszych drzwiach. A dzięki temu, że ten typ lodówki oferuje więcej miejsca do przechowywania, jego konstrukcja pozwala producentowi na umieszczenie dużej liczby przegródek i specjalnych szuflad na określone produkty spożywcze.

Wreszcie, jak wspomniano powyżej, można kupić amerykańską lodówkę z ujęciem wody i dozownikiem lodu. Te dwa elementy są unikalnymi cechami amerykańskiej lodówki, czyniąc ją doskonałą alternatywą dla tradycyjnych lodówek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*