Przepis | Strona główna | Blog | Catering dietetyczny. Co warto wiedzieć?
Białe nakrycie. Talerz i sztućce na białym obrusie

Catering dietetyczny. Co warto wiedzieć?

W ostatnim czasie możemy zauważyć w swoim otoczeniu, że bardzo dużo osób zamawia diety pudełkowe. Dla tych wszystkich którzy jeszcze nie spróbowali cateringu dietetycznego fenomen tych diet może być zagadką. Przyjrzyjmy się więc temu, na czym polega nowoczesny catering dietetyczny.

Diety pudełkowe to szczególna oferta gastronomiczna, która znacznie różni się od tego, co serwują typowe bary z jedzeniem. Choć i tam można zamówić na przykład zestaw obiadowy z dowozem, to jednak nie jest to, to samo co catering dietetyczny. Jedzenie pudełkowe to dobrze przemyślany i długofalowy styl odżywiania. Klient decyduje się na konkretny plan żywieniowy, wybiera wartość kaloryczną i podaje adres dostawy. Po opłaceniu abonamentu pozostaje mu już tylko czekać na dostawy pysznego jedzenia. Każdego dnia w jednej dostawie pod wskazany adres, otrzymuje posiłki na cały dzień, które przywożone są w specjalnych pudełkach, które można podgrzewać. To właśnie stąd wzięła się potoczna nazwa diety pudełkowe.

Katering słodyczy i deserów na białych talerzykach

Wszystkie posiłki w cateringu dietetycznym projektowane są przez doświadczonych dietetyków, którzy bardzo skrupulatnie wyliczają kalorie i pilnują proporcji składników odżywczych. Dbają także o to, aby każde danie zgadzało się z założeniami konkretnej diety. Ponadto firmy oferujące catering dietetyczny bardzo starannie dobierają wszelkie składniki. Nie ma tutaj mowy o gotowych produktach ze sklepu, przepełnionych chemią.

Warzywa i owoce zamawiane są od najlepszych lokalnych dostawców żywności ekologicznej. Tak samo starannie dobiera się zioła, przyprawy oraz tłuszcze. W cateringu dietetycznym nie spotkamy więc typowych kanapek, pierogów, frytek czy dań typu fast-food. Zamiast tego klient otrzyma mnóstwo świeżych warzyw i zdrowych węglowodanów. Bardzo ważne jest także to, że wszystkie posiłki są urozmaicone a przepisy innowacyjne. Zamawiając więc catering dietetyczny można liczyć na spożywanie jedzenia o jakości restauracyjnej.

Firm cateringowych na rynku działa bardzo dużo i każda z nich ma nieco inną ofertę. Do wyboru najczęściej są diety odchudzające, diety dla wegetarian, dieta śródziemnomorska, sokowa czy niskowęglowa. Dostępne są także specjalne programy żywieniowe przeznaczone dla osób aktywnie uprawiających sport. Plusem firm oferujących catering jest występowanie specjalnych diet dla osób, które mają różne problemy zdrowotne.

Takie osoby mogą więc zamówić sobie dietę bez glutenu, bez nabiału albo dietę dla alergika. Korzystanie z cateringu jest bardzo proste, bo większość rzeczy można zrobić online. Wystarczy wejść na stronę firmy cateringowej i dobrać odpowiadający dla siebie plan żywieniowy. Jeśli mamy jakieś wątpliwości możemy korzystać z telefonicznej konsultacji z dietetykiem. Tak samo płatność za catering można wykonać online. Co ciekawe wiele firm oferuje specjalne promocje, które polegają na tym, że im dłużej zamawiamy diety z danej firmy, tym mniej płacimy za każdy dzień żywienia.

Warto też zauważyć że catering jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, który ułatwia codzienne życie. Gdy mamy zamówione gotowe i zdrowe posiłki nie musimy martwić się jadłospisami, listami zakupów, jeździć do sklepu czy spędzać długie godziny w kuchni. Ważną zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że nie marnujemy żywności. Catering dietetyczny docenią szczególnie te osoby, które pragną zredukować wagę, bo dzięki cateringowej mogą zrobić to z przyjemnością i bez większych wyrzeczeń.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*