Chcesz żyć zdrowo? Zmień sposób odżywiania!

Chcesz żyć zdrowo? Zmień sposób odżywiania!

Prawie wszyscy ludzie na świecie uwielbiają jeść. Bo jedzenie jest przyjemnością smakową. I dlatego czasem, gdy coś nam smakuje przesadzamy i zjadamy za dużo. Na konsekwencję nie trzeba długo czekać. Czujemy się ciężko, jest nam niewygodnie, jesteśmy zbyt pełni, boli nas brzuch, bo jesteśmy po prostu przejedzeni.

Zawsze trzeba jeść nie tylko z przyjemnością, lecz także z umiarem. Gdy skonsumujemy nadmiar pożywienia, to nie czujemy przyjemności smaku, gdyż zazwyczaj wtedy jemy szybko. Tylko powolna konsumpcja pozwoli zachować umiar i sprawi nam przyjemność smakową. Jednocześnie nie obciąży naszego żołądka, naszej wątroby i całego naszego organizmu nadmierną ilością pokarmu.

Delektowanie się jedzeniem daje wielką przyjemność i można rzec, że jest to sztuką, którą w zasadzie może posiąść każdy. Wystarczy tylko spowolnić sposób jedzenia i podczas posiłku nie myśleć o niczym innym, jak tylko o jedzeniu. Mieć na uwadze wyłącznie samą konsumpcje. W tym celu nie spożywać posiłków przy filmie, czy komputerze. Ponieważ wtedy nie kontrolujemy ilości pokarmu i w efekcie zjadamy go dużo więcej.

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest to, abyśmy sami odkryli w sobie i dla siebie zasady naszego odżywiania. W opanowaniu własnego sposobu odżywiania nie musimy kierować się niczym innym, jak tylko własnym instynktem. Nie sugerując się podpowiedzią innych osób, tradycją, czy przymusem.

Drugą ważną rzeczą jest nauczenie się rozpoznawać głód i sytość. Ale jeszcze wcześniej trzeba sprowadzić nasz żołądek do właściwych rozmiarów, gdyż zazwyczaj jest on zbyt rozciągnięty na wskutek nadmiernego objadania się przez lata.

Czym jest sytość i głód ?

Sytość najprościej mówiąc jest stanem nie głodu. Jest takim doznaniem, które sprawia, że nie myślimy o jedzeniu i nie czujemy potrzeby jedzenia. Bo nasz żołądek nie jest pusty. Posiada mniejszą lub większą ilość treści pokarmowych, które w dalszej kolejności będą podlegać trawieniu.

Głód to stan, w którym jest brak sytości. Budzi się w nas apetyt, czujemy ssanie w żołądku, zmniejsza się poziom cukru w naszym organizmie i dlatego wygłodniali czujemy się słabsi fizycznie. Naszą myśl zaprząta wyłącznie chęć konsumpcji czegoś, co pozwoli nasycić głód. Zazwyczaj nie myślimy wtedy o konkretnej potrawie i konkretnym smaku, lecz o jakimkolwiek posiłku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*