Co warto pić na diecie? Praktyczne porady.

Co warto pić na diecie? Praktyczne porady.

Czasami zastanawiamy się czemu nie chudniemy pomimo zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Wpływ na to może mieć, to co pijemy na diecie. Co warto pić na diecie? Naszym sprzymierzeńcem jest przede wszystkim woda. Jest głównym budulcem naszego ciała, dlatego powinniśmy pić jej odpowiednią ilość żeby zadbać o nawodnienie.

Co warto pić na diecie? Praktyczne porady.

Dodatkowo woda hamuje nasz apetyt. Dlatego warto wypić jej pół szklanki przed każdym posiłkiem. Dzięki temu zjemy zdecydowanie mniej, tym samym ograniczymy ilość kalorii dostarczanych do naszego organizmu. Jeżeli smak czystej wody nie do końca nam odpowiada, to możemy dodać do niej różne zdrowe dodatki. Na przykład miętę czy plasterki cytrusów. Może też pić kawę czy herbatę. Szczególnie polecana jest ta zielona. Pobudza ona metabolizm oraz pomaga oczyścić ciało z toksyn.

Ważne żeby naszego ulubionego napoju nie słodzić. Cukier czy miód to źródła dodatkowych kalorii. Jeżeli mimo wszystko nie umiemy się rozstać ze słodkim smakiem, to wybierz jakieś słodziwo, które jest mniej kaloryczne. Na przykład stewię czy ksylitol. A co z sokami? Prawdę mówiąc są dość kaloryczne, jednak od czasu do czasu możemy się na nie skusić. Warto jednak rozcieńczać je wodą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*