Constructive Eating już w Polsce!

Constructive Eating już w Polsce!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Constructive Eating, Inc. i staliśmy się oficjalnym przedstawicielem w Polsce. Dzięki temu zestawy Constructive Eating i poszczególne elementy zestawów dostępne są już na terenie naszego kraju w atrakcyjnych cenach.


Przejdź do sklepu z zestawami Constructive Eating


Wprowadzając do Polski Constructive Eating, mieliśmy na uwadze rodziny, takie jak nasza. Od wczesnych etapów karmienia, do samodzielnego wykonywania wszystkich czynności, wykorzystujemy zabawę, kreatywność i funkcjonalność, aby przywrócić radość z jedzenia przy stole.

Co to Constructive Eating?

Firma Constructive Eating, Inc., stworzyła i produkuje zestawy do jedzenia pod własną marką Constructive Eating – Feed Kids Creatively. Cała idea zestawów Constructive Eating polega na budowaniu odpowiednich wzorców jedzenia u maluszków z postawieniem na samodzielność i kreatywność. Wszystko w trzech stylach – budowlanym, ogrodowym i dinozaurowym.

Dzięki specjalnej budowie talerza (o czym w dalszej części) a zwłaszcza specjalnej rampie dla popychacza, miejsca ładunku łyżeczki i ładownicy dla widelca, dziecko zyskuje samodzielność przy jedzeniu. Samodzielnie może naładować na widelec nawet najmniejszy zielony groszek a do łyżeczki zaturlać najmniejszą nawet jagódkę. A do tego poprzez tematyczne konstrukcje może to robić w kreatywny sposób.

Czym więc jest Constructive Eating czyli konstruktywne jedzenie? To danie dziecku samodzielności podczas posiłków gdy zdolności manualne nie nadążają za chęciami. Gdy dziecko przechodzi z jedzenia rękami do jedzenia sztućcami zawsze jest ten element “chcę, ale nie wychodzi mi”. Tu z pomocą przychodzi funkcyjny talerz i funkcyjne sztućce Constructive Eating. Dzieci zyskują samodzielność, pewność siebie i nabierają poprawnych nawyków.

Constructive Eating

Wreszcie powód dla dzieci, aby bawić się jedzeniem… w dobry sposób!

Pamiętać też trzeba, że dzieci szybko się nudzą przy jedzeniu. A zwykłe talerze i sztućce nie są ciekawymi przedmiotami. To dlatego na dzieci działa metoda na samolot. Leci samolot i ląduje w ustach. Wszyscy znamy ten sposób karmienia bo najprawdopodobniej sami byliśmy tak karmieni albo widzieliśmy ten sposób karmienia u innych. Takie karmienie samolotem to nic innego jak próba wprowadzenia do jedzenia zabawy i czegoś, co może przyciągnąć uwagę maluszka. Czymś takim jest Constructive Eating i to właśnie jego druga funkcja – sprawienie, że jedzenie może być zabawą.

Skład zestawów Constructive Eating

Zestawy Constructive Eating zbudowane są z poszczególnych części, które można nabywać pojedynczo bądź też komponować w zestawy:

 • Talerz funkcyjny, który składa się z miejsca do ładowania czyli miejsca w które pasuje widelec i pozwala na nabranie na widelec nawet najmniejszego zielonego groszku, miejsca do załadunku łyżki, gdzie można swobodnie za pomocą specjalnej rampy i wgłębienia nabrać na łyżkę dowolną treść oraz rampa załadunkowa na popychacz, który pomaga nabrać jedzenie, pełni funkcję taką jak nóż podczas posiłku pomagający w nabraniu jedzenia. Dodatkowo na talerzu są wyznaczone miejsca i strefy, mniejsze i większe, aby poszczególne elementy jedzenia były zebrane osobno w jednym miejscu. Wspomnieć też trzeba o specjalnych konstrukcjach “rampy załadunkowej”, które uniemożliwiają załadowanie zbyt dużych kęsów.
 • Sztućce funkcyjne w postaci łyżeczki, widelca i popychacza. Wszystko idealnie pasujące do danej serii, w odpowiednio skomponowanych kształtach takie jak maszyny budowlane w serii budowlanej (czyli popychacz buldożer, łyżkowa ładowarka i widelcowy podnośnik widlak), dinozaury w serii Dino (takie jak popychacz Triceratops, widelcowy Stegozaur i łyżeczkowy Ankylozaur) lub też w postaci narzędzi ogrodowych w serii Fairy Garden (takie jak widły ogrodowe, łopatka ogrodowa i motyka do prac ogrodowych).
 • Mata podkładowa pod talerz z kolorowymi wzorami. Na macie zaznaczone są cieniowaniem miejsca na talerz, sztućce (łyżka, widelec, popychacz) oraz z kolorowym otoczeniem w które wkomponowano zdrowe wzorce żywieniowe i zdrowe produkty.

Serie Constructive Eating

Jak już wspomniano i można się domyślać, seria Constructive Eating to trzy serie produktów utrzymywane w jednej konwencji zwanej “Line” pozwalające na budowę zestawów w ramach jednej serii. Te serie to:

Construction Line

Creative Eating - Construction Line

Pierwsza seria jaka powstała z inspiracji syna założycieli firmy. Wszystko nawiązuje do budowy i placu budowy. Jeśli w swojej jadalni nosisz kask ochronny, linia Construction Line jest idealna dla Twojego malucha. Nasze przybory świetnie nadają się do pomagania dzieciom w rozwijaniu drobnych umiejętności motorycznych i niezależności. Opatentowane funkcje na Talerzu Konstrukcyjnym współpracują z przyborami, dzięki czemu nabieranie każdego kęsa staje się dziecinnie proste.

Friendly Dino Line

Creative Eating - Dino Line

Druga seria, która prezentuje na macie środowisko epoki kredowej a na talerzu środowisko życia dinozaurów. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest zauroczone filmami o dinozaurach, uwielbia tupać w jadalni, czy też skrycie chciałoby być dinozaurem, ta linia jest idealna dla Twojego malucha. Nasze naczynia i talerzyki Dino świetnie pomagają dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne i niezależność.

Fairy Garden Line

Creative Eating - Garden Fairy Line

Trzecia seria czyli seria wróżek ogrodowych, które za pomocą ogrodowych narzędzi starają się dbać o swoją farmę. Nie chcesz, aby zabawa w ogrodzie dobiegła końca? Jedzenie rozkwita z pomocą naszej linii wróżki ogrodowej. Nasze naczynia i talerzyk z serii Garden Fairy świetnie pomagają dzieciom rozwijać zdolności motoryczne i niezależność. Opatentowane elementy na talerzu współpracują z naczyniami, dzięki czemu poruszanie się po polu z warzywami jest dziecinnie proste.

Dla kogo przeznaczony jest Constructive Eating?

Nasze produkty są używane zarówno przez małe dzieci, jak i przez rodziców, którzy karmią swoje pociechy zanim te nabiorą wprawy w posługiwaniu się naczyniami. Najbardziej odpowiednim przedziałem wiekowym, w którym dziecko może samodzielnie używać naszych sztućców i talerzyków jest okres od 18 miesięcy do 4 lat. Oczywiście to wiek uśredniony. Sztućce możemy wprowadzać pojedynczo (np. sama łyżeczka bądź sam widelec bez popychacza) i następnie dokładać popychacz. Górna granica nie istnieje. Często dzieci 6-8 letnie nadal używają zestawów, zwłaszcza gdy mają młodsze rodzeństwo. Jednak taką największą i najbardziej zainteresowaną grupą są dzieci w wieku od 18 miesięcy do 4 lat.

Rozszerzanie diety z Constructive Eating

Istnieje wiele szkół rozszerzania diety dzieci. My jednak stoimy na stanowisku, wraz z amerykańskimi autorytetami w tej dziedzinie, że dzieci powinny jeść od początku jak najwięcej różnorodnych produktów w różnorodnej formie i konsystencji poprzez zabawę. Oczywiście początkowo dziecko powinno jeść rączkami aby poznawać konsystencję, twardość, temperaturę, delikatność i strukturę każdego produktu.

Następnie po wprowadzaniu kolejnych rodzajów jedzenia i przy wzroście zdolności manualnych dziecka powinno się wprowadzać sztućce do użytku. Jednak wraz z wprowadzeniem sztućców do użytku przy stole dziecko traci możliwość zabawy jedzeniem. Poprzez Constructive Eating nadal może się bawić w sposób konstruktywny i jeść jednocześnie. Dodatkowo eliminuje się element zniechęcenia. Gdy dziecko nie jest w stanie nabrać jedzenia bo mu spada z łyżeczki czy też widelca, szybko się irytuje i poddaje. Chce podnieść z talerza groszek czy jagódkę, ale nie potrafi. Tutaj z pomocą przychodzi funkcyjny talerz z rampami i ładownicami oraz funkcyjne sztućce.

Gdzie kupić Constructive Eating?

W oficjalnej dystrybucji Constructive Eating można nabyć tylko w jednym miejscu – na stronach ProstePesto.pl w zakładce sklep. Jesteśmy jedynym i oficjalnym przedstawicielem Constructive Eating w Polsce. Zgodnie także z polityką samej firmy Constructive Eating, Inc., nie sprzedaje się ich produktów ani w sieciach handlowych ani sieciowych sklepach dziecięcych. W dystrybucji w każdym kraju są tylko w rodzinnych sklepach. Już niedługo zestawy i pojedyncze produkty znajdą się także na platformie Allegro, lecz tam ze względu na prowizję Allegro będą nieco droższe.

Jak powstał Constructive Earing?

Pomysł na konstruktywne jedzenie zrodził się w głowach dwójki rodziców już w 2015 roku. Jak wspominają Carter i Jackie Malcolm, Założyciele Constructive Eating:

Wszystko zaczęło się, gdy nasz syn zakochał się w budownictwie. Cały nasz dom zamienił się w plac budowy: zabawkowe wywrotki zaparkowane w salonie. Dźwigi i gruszki z cementem pokryły dywany i prześcieradła w jego sypialni. Podnośniki widłowe zastąpiły gumowe kaczuszki w wannie. Było tylko kwestią czasu, kiedy ciężarówki dotrą również do kuchni.

Pewnego dnia znaleźliśmy naszego syna na podłodze, który używał płatków śniadaniowych jako gruzu dla swojego buldożera. To podsunęło nam pomysł: co by było, gdyby śniadanie, obiad i kolacja mogły stać się gruzem na prawdę? Co by było, gdyby widelce, łyżki i popychacze były “maszynami”? Założyliśmy nasze przedsiębiorcze kaski i stworzyliśmy pierwszą flotę ciężarówek Konstruktywnego Jedzenia.

Dzisiaj, ta dwójka nadal jest właścicielem Constructive Eating. Każdy nowy produkt jest wymyślany z tą samą dziecięcą pasją, która inspirowała ich wiele lat temu. Rygorystyczne testy materiałów, kreatywne środowisko projektowe i mnóstwo ciężkiej pracy zapewniają, że każdy szczegół jest tak doskonały dla Twojego malucha, jak byśmy chcieli dla naszego.

Budowanie czegoś dla każdego

Linia konstrukcyjna zdobyła kilka nagród, w tym Pieczęć Doskonałości Człowieka Zabawki i Najlepsze Produkty Dziecięce Dr. Toy. Teraz nadal tworzymy nagradzane produkty, chwalone przez profesjonalistów medycznych, rodziców i dzieci. Zwycięzca wielu amerykańskich konkursów na produkty roku:

 • Zwycięzca Tillywig Toy Awards w kategorii “Zabawki”. Każdego roku program Tillywig Awards dostarcza konsumentom, sprzedawcom i mediom informacji na temat najlepszych produktów dla dzieci, produktów dla niemowląt i rodziców oraz produktów edukacyjnych dostępnych na współczesnym rynku.
 • Zwycięzca rankingu Dr.Toy w kategorii “najlepszy produkt wakacyjny” oraz “najlepszy produkt dziecięcy”. Dr. Toy czyli dr (PhD) Stevanne Auerbach, PhD, jest wiodącym ekspertem w w USA dziedzinie zabawy, zabawek i produktów dla dzieci. Z ponad 30-letnim doświadczeniem, dr Auerbach włącza do swoich corocznych programów nagród produkty edukacyjne, rozwojowe i rozwijające umiejętności, pochodzące od najlepszych producentów zabawek.
 • The Toy Man Awards of Excellence. Produkty i usługi, które otrzymały “The Toy Man Award of Excellence” uzyskały średnią ocenę 5 gwiazdek, co stanowi najwyższy poziom oceny dostępny w modelu oceny. To najwyższe uznanie dla zabawek w USA.

Bezpieczeństwo Constructive Eating

Constructive Eating wie, że bezpieczeństwo Twoich bliskich jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy chodzi o czas posiłków. Dlatego wszystkie nasze produkty przechodzą rygorystyczne testy prowadzone przez niezależne zewnętrzne podmioty, aby spełnić standardy obowiązujące nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na rynkach międzynarodowych w tym w UE i oczywiście w Polsce. Niektóre z norm, według których nasze produkty są sprawdzane i przechodzą testy to: CPSIA (ustawa z 2008 r. o poprawie bezpieczeństwa produktów konsumenckich w Stanach Zjednoczonych), FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) 21 CFR 175-178 (w kontakcie z żywnością), F963, EN71, EN Regulation 10/2011 & EU Sensory Test, EN Regulation 1935:2004, GCC: BD131704-01, Dishwasher Safety (bezpieczne do użytku w zmywarkach), Microwave Safety (bezpieczne do użytku w mikrofalówkach), California Prop 65 (ustawa o bezpiecznej wodzie pitnej i egzekwowaniu przepisów dotyczących substancji toksycznych z 1986 roku) i wiele innych standardów bezpieczeństwa. Dodatkowo:

 • Nasze naczynia i talerze są zbudowane z dwóch różnych tworzyw sztucznych, które chemicznie łączą się ze sobą. W naszych naczyniach i talerzach nie używamy żadnych farb więc nie ma obawy, że wraz z jedzeniem dziecko zje farbę.
 • Nasze produkty nie zawierają BPA (bisfenolu A). BPA jest używany głównie do produkcji określonych tworzyw sztucznych, takich jak najbardziej powszechna forma poliwęglanu. Do wszystkich naszych produktów używamy innych tworzyw sztucznych niż poliwęglan.
 • Nasze produkty nie zawierają ołowiu. Nasze produkty zostały przetestowane pod kątem obecności ołowiu w ramach szeregu testów przeprowadzonych przez nasze laboratorium zewnętrzne na potrzeby CPSIA i EN71.
 • Nasze produkty nie zawierają PVC. PVC to rodzaj tworzywa sztucznego (polichlorek winylu). Do produkcji naszych produktów używamy tworzyw sztucznych innych niż PVC.
 • Nasze produkty nie zawierają żadnych ftalanów. Ftalany są stosowane głównie jako plastyfikatory do zmiękczania PVC (my nie używamy PVC). Nasze produkty zostały przebadane na obecność sześciu kluczowych ftalanów (DEHP, DBP, BBP, DIDP, DnOP i DINP) w ramach baterii testów przeprowadzonych przez nasze laboratorium zewnętrzne na potrzeby CPSIA i EN71.

Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawka – sztućce, talerz i mata nie powinny służyć do zabawy i powinny być używane tylko przy nadzorujących rodzicach bądź opiekunach.

Wyprodukowano w całości w USA

Możliwość nadzorowania produkcji od formowania do pakowania zapewnia, że Constructive Eating konsekwentnie tworzy bezpieczne produkty wysokiej jakości. Nasze części są produkowane na Środkowym Zachodzie, a wszystko pochodzi z USA. Projektowanie i pakowanie odbywa się w Ann Arbor, Michigan. Lokalni studenci realizują zamówienia i otrzymują profesjonalny coaching oraz edukację w miejscu pracy przez cały okres zatrudnienia. Nasze produkty są sprzedawane przez wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych i poza USA, aby wspierać lokalne gospodarki

Mimo że Constructive Eating rozrósł się, nie chcemy stracić z oczu tego, co najważniejsze. Wszystko jest pozyskiwane i produkowane w Stanach Zjednoczonych. Opakowania są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Zamówienia są realizowane przez lokalnych studentów, którzy otrzymują profesjonalną pomoc przez cały okres zatrudnienia. Aby uzyskać więcej informacji na temat miejsc, w których produkowane są nasze produkty, odwiedź naszą stronę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*