Przepis | Strona główna | Blog | Cuda natury. Buraki i ich wartość odżywcza
Cuda natury. Buraki i ich wartość odżywcza

Cuda natury. Buraki i ich wartość odżywcza

Są smaczne i zdrowe, a dieta z ich udziałem może mieć rewelacyjny wpływ na nasz organizm. Buraki to cenione warzywa, po które warto sięgać regularnie. Co warto wiedzieć na ich temat?

Zdrowa dieta, w której buraki będą się pojawiały regularnie, każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. To sycący dodatek do wielu potraw, który nie zawiera zbyt wielu kalorii. Buraki są zatem chętnie uwzględniane w menu tych osób, którym zależy nie tylko na zdrowiu, ale i na zgrabnej sylwetce.

Warzywa te są jednocześnie rewelacyjnym źródłem witaminy C, witaminy B6 oraz kwasu foliowego. Nie brak też w burakach ważnych dla zdrowia minerałów, takich jak: magnez, potas i żelazo. Wszystko to sprawia, iż zdrowa dieta z udziałem tych warzyw może nam pomagać w walce z licznymi przypadłościami.

Wiadomo, że maja one rewelacyjny wpływ na naszą odporność, pomagają nam tez uniknąć problemów ze zbyt wysokim ciśnieniem. Zawartość znacznych ilości błonnika sprawia, iż buraki mają świetny wpływ na pracę przewodu pokarmowego, dzięki czemu stały się ważnym składnikiem diety, która ma chronić przed rozwojem raka jelita grubego.

Buraki są też źródłem wielu przeciwutleniaczy, dzięki czemu zdrowa dieta z ich udziałem pomaga łagodzić szkody wyrządzone przez wolne rodniki.

Jak jeść buraki? Przepisy na ćwikłę cieszą się największym powodzeniem, warto jednak pamiętać, iż z mocy tego warzywa można korzystać na wiele innych sposobów. Warto sięgnąć po sok z buraków, warto przygotować z tych warzyw smaczny barszczyk. Buraki mogą się też stać ciekawym dodatkiem do surówek i sałatek, a w każdym przypadku będą świetnie smakować i wspierać nasze zdrowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*