Przepis | Strona główna | Blog | Cuda natury. Kapary. Co warto o nich wiedzieć?
Cuda natury. Kapary. Co warto o nich wiedzieć?

Cuda natury. Kapary. Co warto o nich wiedzieć?

Kapary stają się coraz bardziej popularnym dodatkiem do wielu potraw, a ich rosnąca popularność nie powinna dziwić. Kapary kuszą ciekawym smakiem, a że przy okazji mają świetny wpływ na nasze zdrowie, sięgamy po nie coraz chętniej. Co warto wiedzieć na temat tej przyprawy oraz jej wartości odżywczej? W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem będzie wpływała na nasze zdrowie?

Powodów, dla których powinniśmy włączyć kapary do swej diety, jest sporo. Ten dodatek wyróżnia się intensywnym, gorzkim smakiem, przez co niektórzy traktują tę przyprawę jako alternatywę dla pieprzu, musztardy lub oliwek. W jaki sposób można wykorzystać ten dodatek? Coraz częściej obecność kaparów uwzględniają przepisy na pizzę, na której niewielka ilość takiej przyprawy może się okazać strzałem w dziesiątkę i świetnym sposobem na poprawienie smaku tej potrawy.

Kapary są też z powodzeniem wykorzystywane w wielu daniach kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie w tych, w których główną rolę odgrywają ryby lub owoce morza. Kapary mogą się też świetnie sprawdzić w połączeniu z mięsem drobiowym oraz w wielu sosach czy sałatkach. Możliwości wykorzystania tej przyprawy jest sporo. A dlaczego warto po nią sięgnąć?

Wiadomo, że kapary mogą się okazać nie tylko ciekawym, ale i bardzo wartościowym dodatkiem do naszego menu. Są one bardzo dobrym źródłem roślinnego białka oraz błonnika, nie brak w nich też tak ważnych dla naszego zdrowia witamin, jak witaminy: A, C, E oraz witaminy z grupy B. Kapary mogą nam też dostarczyć wielu cennych minerałów, m.in. cynku oraz potasu. Warto sięgać po nie ze względu na magnez i żelazo, warto też docenić je jako bardzo dobre źródło fosforu.

Zdrowa dieta, w której będą się dość często pojawiały kapary, może mieć bardzo dobry wpływ na stan naszego układu krwionośnego, dzięki czemu możemy uniknąć wielu problemów związanych z pękającymi naczynkami. Kapary pomogą nam też w walce z wolnymi rodnikami, dzięki czemu dłużej będziemy się mogli cieszyć dobrą formą i pięknym wyglądem. Dzięki kaparom można też wzmocnić swą wątrobę i uporać się z tak uciążliwą przypadłością, jaką są wzdęcia.

Powodów, dla których warto ten niepozorny dodatek docenić, jest zatem sporo, a im prędzej to zrobimy, tym lepiej dla nas.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*