Przepis | Strona główna | Blog | Cuda natury. Papryka jalapeño. Zdrowie na talerzu
Cuda natury. Papryka jalapeño. Zdrowie na talerzu

Cuda natury. Papryka jalapeño. Zdrowie na talerzu

Papryka jalapeño na swój specyficzny smak, przez co nie wszystkim dieta z jej udziałem przypadnie do gustu. Warto jednak pamiętać, że ten gatunek papryki może mieć rewelacyjny wpływ na nasze zdrowie, a włączenie go do menu każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. Co warto wiedzieć na temat? Jakimi właściwościami prozdrowotnymi może nas zadziwiać papryka jalapeño?

Papryka jalapeño to świetne źródło witamin: A, C oraz witamin z grupy B. Ten gatunek papryki zawiera też sporo kapsaicyny – substancji, dzięki której walka z bakteriami staje się łatwiejsza. Papryka jalapeño zawiera też sporo białka oraz tak ważnych dla naszego zdrowia minerałów, jak: żelazo, fosfor, magnez czy sód.

Wiadomo, że regularne spożywanie tej papryki może pomóc nam w walce z infekcjami, może zapewnić nam też skuteczniejszą ochronę przed rozwojem tak groźnych chorób, jak choroby nowotworowe. Zdrowa dieta z takim dodatkiem może też odegrać ważną rolę w profilaktyce cukrzycy, która stała się jedną z groźniejszych chorób XXI wieku. Papryka ta ma dodatkowo bardzo dobry wpływ na metabolizm, dzięki czemu może skutecznie wspierać tych, którzy chcą stracić na wadze.

Ten gatunek papryki pochodzi z Meksyku, choć sporą popularnością cieszy się już na całym świecie. Ta ostra papryka świetnie sprawdza się jako jedna z najbardziej charakterystycznych przypraw w kuchni węgierskiej, choć najczęściej jej obecność uwzględniają przepisy na dania meksykańskie.

Ten ostry przysmak można z powodzeniem zastosować jako dodatek do makaronów oraz do tych dań, w których istotną rolę odgrywa mięso. Papryka jalapeño może się świetnie sprawdzić jako dodatek do pikantnych zapiekanek, można nią też ozdobić pizzę (Włoska pizza z serem mozzarella i jalapeno). Bez względu na to, w jaki sposób postanowimy wykorzystać tę przyprawę, nasz organizm może sporo zyskać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*