Dlaczego ludzie nie lubią wegan?

Dlaczego ludzie nie lubią wegan?

Weganie to ludzie, którzy nie jedzą mięsa ani żadnych innych produktów odzwierzęcych. Dla wielu osób to zupełnie normalna dieta, ale znajdzie się też masa przedstawicieli myślenia, że jest to nienaturalne i szkodliwe dla zdrowia. Ciężko powiedzieć, żeby weganie sami ukręcili na siebie ten bicz, ale niektórzy z ich przedstawicieli celowo podburzają opinię publiczną, żeby zwrócić na siebie uwagę i zapewnić świetną antyreklamę swojemu stylowi życia.

Dlaczego ludzie nie lubią wegan?

Inność zawsze wzbudza niechęć

Weganizm to coś innego, niż postawa zastana przez większość osób mieszkających w Polsce. W końcu nasza kuchnia w dużej mirze opiera się na mięsie, a niejedzenie go czasami jest nawet odbierane jako zrywanie z tradycją. Weganizm jest więc czymś nowym, co definitywnie przekreśla obrany przez wiele osób styl życia. Bardzo często jest tak, że to, co nie jest rozumiane i wymaga wprowadzenia dużych zmian, jest wyśmiewane i budzi niechęć. To naturalny mechanizm ochronny, który sprawia, że nie trzeba nawet rozważać skorzystania z takiej opcji, ponieważ jest ona już uznana za złą albo niewłaściwą.

Przedstawiciele wegan potrafią do siebie zniechęcić

Weganie to przeważnie zupełnie zwykli ludzie, ale wśród nich znajdą się też osoby kontrowersyjne, które za wszelką cenę próbują pokazać się szerszej publice. Przez to potrafią robić bardzo głupie i nieodpowiedzialne ruchy, przejawiając brak szacunku oraz nienawiść w stronę osób jedzących mięso. Ciężko się więc dziwić, że komuś może nie podobać się ich działalność. Kiedy ktoś jest utożsamiany z jakimś ruchem albo stylem życia, to opinia o nim automatycznie rzutuje na wszystko, co jest z nim powiązane. Jak w każdej grupie, weganie nie mogą wyeliminować ze swoich szeregów osób ośmieszających ich idee i sposób życia.

Nikt nie lubi, kiedy patrzy mu się w talerz

Często niebranym pod uwagę w tej dyskusji może być czynnik kulturowy, związany z samym sposobem jedzenie. Wytykanie komuś, że je mięso, to zaglądanie mu do talerza. To jak wyliczanie kalorii i głośne zastanawianie się, ile brzuszków będzie musiała wykonać dana osoba, żeby je wszystkie spalić. Jedzenie to dla wielu Polaków bardzo drażliwy temat, bo wiąże się po części z ich wychowaniem i osobowością. Kiedy ktoś zaczyna zachęcać ich do całkowitego porzucenia wszystkiego, co do tej pory utożsamiał ze swoim posiłkiem, to zaczyna się denerwować i antagonizować daną osobę.

Weganie uważają się za lepszych

Potrafimy wyczuć na kilometr jeśli ktoś się wywyższa. A często weganie uważają się za lepszych ludzi. Nie lubimy, gdy ktoś uważa się za lepszych od nas. Z punktu widzenia osób, które nie są na wegańskiej diecie uważanie się za lepszego człowieka tylko dlatego, że ktoś nie je białka zwierzęcego to absurd. I z drugiej strony uznawanie kogoś za gorszego lub złego człowieka tylko dlatego, że je mięso to również absurd. Wiele osób, które jedzą mięso to wspaniali ludzie. Dbający o rodzinę, udzielający się społecznie, pomagający innym. To osoby do rany przyłóż i nie można o nich powiedzieć, że są gorszymi ludźmi. Z drugiej strony wielu wegan to do szpiku złe osoby. Nie można więc uznawać kogoś za lepszego czy też gorszego tylko ze względu na dietę. Nie to świadczy o naszym człowieczeństwie. Gdy tak robimy, gdy uważamy kogoś za gorszego człowieka (pod-człowieka) tylko ze względu na to jakie białko spożywa, nie możemy się dziwić, że nie jesteśmy lubiani.

Jeden komentarz

  1. Święte słowa,cieszę się że ktoś poruszył ten temat!Wywyższanie się wegan,jest bardzo powszechne na FB gdzie lądują posty o mięsie.Zaraz narzucają swoje racje,że są najlepsi że my-mięsożercy żywimy się padliną i inne gówno-burze!!Też nie znoszę takie wywyższania się ich!!!I znajdują zawsze miliony argumentów na świętość swoich racji!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*