Przepis | Strona główna | Blog | Domowa maszyna do lodów. Ile kosztuje? Czy warto ją kupić?
Domowa maszyna do lodów. Ile kosztuje? Czy warto ją kupić?

Domowa maszyna do lodów. Ile kosztuje? Czy warto ją kupić?

Teraz każdy może przygotować w domu pyszny mrożony deser. Umożliwia to prosta w obsłudze maszyna do lodów. Sprawdź, jaki jest koszt takiego urządzenia i czy warto je kupić.

Maszyna do lodów – domowa produkcja lodów

Z pomocą maszyny do lodów można przygotować pyszne domowe desery. W większości dostępnych na rynku urządzeń można produkować tradycyjne lody, a także mrożone jogurty i orzeźwiające owocowe sorbety.

Nie wymaga to wiele pracy – wystarczy przygotować potrzebne składniki, wymieszać je, wlać do misy, włączyć urządzenie i czekać na pyszny mrożony przysmak. W domowym automacie wyprodukować można od 600 ml do nawet 2 l lodów.

Maszyna do lodów – ceny urządzeń

Najtańsze urządzenia do domowej produkcji lodów kosztują około 100 zł. Mają niewielkie rozmiary, a ich obsługa jest bardzo prosta. Tańsze modele wymagają przechowywania misy lub składników w zamrażarce od kilku do kilkunastu godzin przed rozpoczęciem produkcji.

Nieco droższe automaty posiadają wyświetlacze LED z zegarem odmierzającym czas mrożenia. Wyższy koszt wiąże się również z wykonaniem z trwalszego materiału oraz atrakcyjnym wyglądem. Niektóre urządzenia zostały dodatkowo wyposażone w opcję wyboru spośród kilku programów w zależności od indywidualnych upodobań.

Najdroższe modele, które kosztują około 1000 zł mają profesjonalny wygląd. Nie wymagają zamrażania misy, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na lody. Takie automaty posiadają również funkcję automatycznego chłodzenia po skończeniu mrożenia.

Maszyna do lodów – czy warto kupić?

Domowy automat do produkcji lodów jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników mrożonych deserów. Jest tez idealnym pomysłem na prezent dla fanów wszelkich kuchennych gadżetów. Przygotowanie domowych lodów to także świetna zabawa.

Stwarza wiele możliwości produkcji lodów o naturalnym składzie i nawet najbardziej wymyślnych smakach. Pyszny domowy deser wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka oraz usatysfakcjonuje podniebienia gości.

A jeśli nie zdecydujecie się na maszynę do lodów, sprawdźcie nasz przepis na domowe lody. Puszyste lody chałwowe ze śmietanką

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*