Przepis | Strona główna | Blog | Ile wody dziennie powinny pić dzieci?
Ile wody dziennie powinny pić dzieci?

Ile wody dziennie powinny pić dzieci?

Woda jest niezbędna dla ludzi bez wyjątku, z tym wyjątkiem, że potrzeby mogą się różnić w każdym okresie życia. Dzieci potrzebują więcej wody niż dorośli, aby utrzymać dobre nawodnienie.

Dzieci są narażone na zwiększone ryzyko odwodnienia.

Dzieci częściej niż dorośli są ofiarami odwodnienia z powodu znacznej utraty wody przez skórę. Ze względu na wyższy od dorosłych stosunek powierzchni ciała do wagi, dzieci poci się więcej. Ponadto, metabolizm dzieci jest bardzo wysoki w okresie ich dorastania. W związku z tym zwiększa się również zapotrzebowanie na wodę. Co więcej, dzieci często są burzliwe.

Aktywność fizyczna sprzyja poceniu się i utracie wody w skórze. Ponadto, dzieci nie zawsze mają odruch picia tylko wtedy, gdy są naprawdę spragnione. Niemowlęta są jeszcze bardziej podatne na odwodnienie niż dzieci z wielu powodów. Ich metabolizm jest naturalnie wysoki. Ale nie mogą pić tyle, ile chcą, jeśli w pobliżu nie ma dorosłych, którzy mogliby ich nakarmić. Ponadto, niemowlęta nie koncentrują moczu wystarczająco długo i nie wydalają prawidłowo płynów.

Jakie jest zapotrzebowanie na wodę według wieku?

Aby dziecko było dobrze nawodnione, musisz znać jego specyficzne potrzeby, stosownie do jego wieku. Należy pamiętać, że od 0 do 6 miesiąca życia, potrzeby wodne dziecka są nadal zaspokajane poprzez karmienie piersią. Woda nie jest niezbędna, z wyjątkiem biegunki lub gorączki. Po upływie 6 miesięcy, zapotrzebowanie na wodę powinno być zaspokajane z jednej strony przez żywność (20-30%), a z drugiej przez napoje (70-80%).

Od 6 do 12 miesięcy, na przykład, dzieci potrzebują 1 L wody dziennie. Od 1 do 3 roku życia potrzebują 1,3 L wody dziennie. Podczas gdy dorośli muszą pić około 1,5 L wody dziennie, dziecko w wieku od 5 do 10 lat potrzebuje średnio 2,1 L dziennie. Potrzeby te zwiększają się w szczególnych przypadkach: gorączka, biegunka i wymioty. Wtedy, podczas upałów, mechanizm termoregulacji niemowląt i dzieci jest bardzo powolny. Są one wtedy bardziej narażone na hipertermię, niż jest to ważne, aby utrzymać je dobrze nawodnione.

Kilka porad praktycznych.

Aby utrzymać dziecko w zdrowiu, ważne jest, aby było dobrze nawodnione każdego dnia. Od wczesnego dzieciństwa przyzwyczajajcie swoje dzieci do regularnego picia, nie czekając aż będą spragnione. Najlepiej nie pić dużej ilości wody na raz, ale wypić mały łyk przez cały dzień. Aby to zrobić, możesz zorganizować rytuał picia.

Naucz swoje dziecko pić przy każdym posiłku, w czasie przekąsek, przed pójściem do szkoły, po szkole, przed pójściem spać i podczas aktywności fizycznej. Zawsze udostępniaj wodę. W domu można zainstalować łatwo dostępną fontannę wodną. Co więcej, dzięki temu oczyszczaczowi wody można zapewnić czystą, czystą wodę dla małych dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*