Przepis | Strona główna | Blog | Jak czyścić blat, aby miał połysk?
Jak czyścić blat, aby miał połysk?

Jak czyścić blat, aby miał połysk?

Jest bardzo prawdopodobne, że od momentu, gdy gość wejdzie do Twojej kuchni, pierwszym elementem, który się dla niego wyróżnia, jest blat. I pomimo faktu, że masz zestaw topowych urządzeń AGD, rzeczywistość jest taka — to blat sprawi, że Twoja kuchnia będzie się wyróżniać na plus, lub… na minus.

Istnieje wiele opcji: od bardziej typowego marmuru lub granitu po niektóre z bardziej alternatywnych blatów drewnianych i kwarcowych. Wszystkie mogą wyglądać świetnie… tak długo, jak będziesz dbał o dokładne czyszczenie blatów.

Jak czyścić blat, aby miał połysk?

Prawdą jest również, że czyszczenie blatów kuchennych wydaje się o wiele łatwiejsze niż jest w rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że konserwacja tych powierzchni musi być dostosowana do materiału, z którego są wykonane.

Jak czyścić blaty granitowe?

Kluczowym aspektem do rozważenia podczas czyszczenia blatów granitowych jest to, że należy unikać zarysowania powierzchni za wszelką cenę. Dlatego zalecamy stosowanie gąbek z miękkich włókien, które w zupełności wystarczą! Aby usunąć plamy z granitu w Twojej kuchni, nie musisz używać dużej siły. Sekretem jest użycie odpowiednich materiałów. Więc trochę wody z mydłem lub gęsty wybielacz będzie więcej niż wystarczająco. Jednak kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest sposób polerowania granitu. W tym celu, po wyczyszczeniu, należy osuszyć ją ściereczką z mikrofibry. Jaki jest rezultat? Błyszczący blat.

Jak czyścić blaty kwarcowe?

Ze względu na właściwości tego materiału, wiele osób zastanawia się, jak czyścić biały kwarc w kuchni, nie uszkadzając go. W tym przypadku najważniejsze jest, aby nie używać produktów zawierających agresywne chemikalia lub środki ściągające, ponieważ kwarc jest materiałem, który łatwo się zużywa, a tego przecież nie chcesz! Zamiast tego można użyć tylko łagodne mydło rozcieńczone w ciepłej wodzie, ale można również wzmocnić efekt z detergentem, ale pamiętaj: Upewnij się, że jest w 100% wolny od chemikaliów.

Jak czyścić blaty marmurowe?

Niewątpliwie marmur jest par excellence najczęściej używanym materiałem do dekoracji blatów roboczych i innych przestrzeni w milionach domów. W związku z tym pojawia się pytanie: jak prawidłowo czyścić blaty marmurowe? Z biegiem lat stało się tradycją używanie nieco gęstej mieszanki łączącej sodę oczyszczoną i wodę. Substancja ta osiągnie pożądaną konsystencję po 24 godzinach od przygotowania. Po tym, po prostu zastosować ją do czyszczenia z miękką szmatką lub gąbką.

Jak czyścić blaty drewniane?

Nie jest tajemnicą, że drewno jest bardzo szczególnym materiałem, a jeszcze bardziej, gdy jest w kontakcie z wodą. Pojawia się więc pytanie: jak czyścić drewniany blat? Pierwszą radą, jaką możemy Ci dać, jest użycie gąbki o porowatej powierzchni, która pasuje do faktury drewna. Mieszankę sody oczyszczonej i wody należy nakładać okrężnymi ruchami. Ale nie usuwaj go od razu! Odczekaj ok. 10 minut i usuń go letnią wodą. Będziesz zaskoczony wynikami.

Najlepsze produkty do czyszczenia blatów roboczych.

Poza materiałem, z którego są wykonane, prawda jest taka, że istnieją pewne niezbędne produkty do czyszczenia blatów kuchennych, które nie są trudno dostępne. Mniej znaczy więcej, a jeśli chodzi o czyszczenie blatów roboczych, jest to prawda. Wszystko, czego potrzebujesz, to miękka lub porowata gąbka, w zależności od rodzaju materiału, z którego wykonany jest Twój blat, oraz mieszanina wodorowęglanu sody i wody. W przypadku, gdy chcesz uzyskać lepsze wyniki, możesz użyć łagodnych detergentów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*