Jak spowolnić pojawienie się kurzu w domu?

Jak spowolnić pojawienie się kurzu w domu?

Kurz ma niefortunną tendencję do powrotu bardzo regularnie. Czasami jest to nawet konieczne, by robić to codziennie. Rzeczywiście, oprócz nieestetycznego wyglądu, kurz jest źródłem alergii, a tym samym jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Aby położyć kres tej męce i oddychać zdrowszym powietrzem, oto kilka prostych wskazówek, które pomogą opóźnić jego pojawienie się.

Jak spowolnić pojawienie się kurzu w domu?

Gliceryna

Kurz lubi przyklejać się do okien i luster. Ponieważ powierzchnie te łatwo ulegają zwilżeniu, kurz się do nich przylega. Rezultat: Twoje okna i lustra są zawsze brudne i nudne. Aby opóźnić tę niedogodność i cieszyć się pięknym światłem w swoim wnętrzu, wykonaj specjalną mieszankę do mycia okien i luster. Aby to zrobić, należy dodać kilka kropli gliceryny do wody używanej do mycia okien. Kurz będzie wtedy mniej przyciągał i będziesz w stanie zrobić miejsce dla swoich sesji sprzątania.

Gruboziarnista sól

Zasłony, niezależnie od ich materiału (bawełna, woalka…) są prawdziwymi gniazdami kurzu. Na szczęście, proste i skuteczne rozwiązanie pozwoli na ich trwałą ochronę. Dlatego też, zawsze należy poprzedzić mycie zasłon moczeniem w wodzie z dodatkiem gruboziarnistej soli. Po namoczeniu i umyciu zasłon, po prostu włóż je z powrotem na miejsce, jak zwykle. Dzięki działaniu gruboziarnistej soli, na zasłonach trudniej będzie osadzać się kurz, który znacznie szybciej się zabrudzi.

Terpentyna

Meble drewniane mają tendencję do przyciągania kurzu. Pył jest jeszcze bardziej widoczny, gdy meble są wykonane z ciemnego drewna. Dlatego niezbędne jest codzienne czyszczenie mebli, aby zachować ich czystość i połysk. Aby temu zaradzić, należy oczyścić drewniane meble z mieszanki oleju roślinnego, terpentyny i octu. Stosować te same proporcje dla każdego składnika. Ta naturalna mieszanka będzie odżywiać drewniane meble, które będą przyciągać mniej kurzu.

Piwo

Piwo jest nie tylko dobre do picia, oczywiście zawsze z umiarem. W rzeczywistości napój ten okazuje się być bardzo skutecznym sprzymierzeńcem w utrzymywaniu zielonych roślin wolnych od kurzu. Aby użyć go w wersji domowej, nic nie może być prostsze: wystarczy namoczyć ściereczkę z piwem i przetrzeć ją po liściach roślin. Będą wtedy idealnie czyste i błyszczące. Piwo powoduje również, że liście stają się nieco śliskie, co znacznie utrudnia osadzanie się na nich kurzu. Prawdziwa korzyść dla piękna i zdrowia Twoich roślin.

Odkurzacz

Nic nie może zdetronizować odkurzacza, jeśli chodzi o usuwanie pyłu z podłóg. Niezależnie od rodzaju wykładziny podłogowej (płytki, parkiet, dywan, itp.), są one całkowicie bezpyłowe. Upewnij się, że regularnie odkurzasz. Ten nawyk ograniczy odkładanie się kurzu, który jest tak szkodliwy dla naszego zdrowia. Odkurzacz można również używać na meblach z tkaniny, gdzie również będzie bardzo skuteczny. Mają tendencję do gromadzenia się kurzu, gdy się go zauważy. Podczas gdy czasami możliwe jest potrząsanie poduszkami, nie jest to koniecznie to samo w przypadku krzesła lub sofy, w którym to przypadku odkurzacz jest bardzo pomocny.

Cytryna

Tworzywo sztuczne nie wydostaje się również z powtarzających się ataków pyłu. Aby zapobiec jego zbyt szybkiemu ponownemu pojawieniu się na knick-knackach, krzesłach lub innych plastikowych przedmiotach, należy oczyścić je sokiem z cytryny. Ta naturalna i skuteczna metoda ma tę zaletę, że nie uszkadza materiału ani jego koloru i chroni go przed zbyt szybkim powrotem pyłu. Dzięki temu dłużej zachowają czystość i połysk oraz uwolnią cię od zbyt częstego pylenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*