Przepis | Strona główna | Blog | Kuchenne meble pod zabudowę czy na wymiar?
Kuchenne meble pod zabudowę czy na wymiar?

Kuchenne meble pod zabudowę czy na wymiar?

Prawdziwym, otwartym na salon sercem domu jest właśnie kuchnia. Tam przygotowywane są wszelkie pyszności serwowane domownikom i gościom. Tam miejsce mają popisy kulinarnych zdolności gospodyni czy gospodarza, ale i właśnie w tym miejscu odbywa się wiele ciekawych spotkań i rozmów. Obecnie kuchnia staje się prawdziwym centrum życia domowego, szczególnie gdy jest połączona z salonem. Otwarta na niego musi po prostu prezentować się doskonale. Konwersacje między tymi pokojami często nigdy nie ustają, a oba te pomieszczenia są i powinny być prawdziwą wizytówką pana i pani domu.

Kuchenne meble pod zabudowę czy na wymiar?

Decyzja o podjęciu prac remontowych lub dokonanie pierwszej aranżacji kuchni musi być przemyślana i brać pod uwagę finanse, jakie przeznaczymy na ten cel. Jednym z najlepszych sposobów znalezienia dobrego, jakościowego i dobrze wyglądającego sprzętu jest wybór mebli pod zabudowę. One z pewnością spełnią najwyższe wymagania odbiorców, którzy z zadowoleniem będą mogli pokazać własne kuchnie przyjaciołom, znajomy i sąsiadom.

Wybór kuchni pod zabudowę daje nam spore możliwości kreacji osobistej i wyjątkowej przestrzeni w tych pomieszczeniach. Poza wyborem wysokiej jakości materiałów, przez dopięcie na ostatni guzik rozmieszczenia sprzętu dużego i małego AGD, po wybór okładzin, kolorów, uchwytów, możliwości zabudowy AGD w szefach i szafkach.

Zabudowanie kuchni meblami daje nam sposobność stworzenia wysoko ergonomicznej i funkcjonalnej przestrzeni w kuchniach wyjętych wprost z najśmielszych marzeń gospodarzy. Pomaga w zagospodarowaniu każdego kąta tego pomieszczenia a może i tworzenia wysp, na których odbywać będą się prawdziwe kulinarne spektakle.

Meble kuchenne pod zabudowę są zdecydowanie jedną z droższych opcji, po którą można sięgnąć w wyspecjalizowanych zakładach stolarskich i firmach meblowych. Gdy zależy nam na doskonałej aranżacji wnętrza tego pomieszczenia, ale z mniejszym wydatkowaniem, możemy zdecydować się na nieco tańszą opcję. Na wybór mebli kuchennych na wymiar, dzięki któremu osiągniemy podobne efekty, choć nie zabudujemy sprzętu AGD w szafkach.

Meble na wymiar pozwalają nam na dobranie wszelkich najważniejszych atrybutów kuchennego wyposażenia. Od frontów, po uchwyty, aż do barwy, materiału i wszystkiego, o czym tylko sobie zamarzymy. Wielu producentów takowego jakościowego wyposażenia jest w stanie stworzyć nam meble według naszego własnego, niepowtarzalnego projektu. Z drugiej strony, szukając oszczędności, możemy zdecydować się między wieloma opcjami standardowymi stworzonymi z myślą o nieco mniej majętnych odbiorcach.

Mówiąc o standardach, mam na myśli szeroki wybór wśród wielu elementów konstrukcyjnych mebli na wymiar. Tych, które równie doskonale sprawdzą się w zabudowie każdego zakątka pomieszczenia kuchennego. Zaś jednym z atutów mebli kuchennych na wymiar jest swobodna możliwość wymiany wyposażenia kuchennego po jego zużyciu, zepsuciu, awarii. Wyposażenia AGD niezabudowanego w szafach.

Czy zdecydujemy się na meble na wymiar, czy do zabudowy zadbajmy, by nasz osobisty projekt kuchennego wnętrza dobrze komponował się w połączeniu z jadalnią czy salonem, na który te przestrzenie będą się otwierać. Jednym z dobrych sposobów na dopieszczenie każdego z elementów planowanej zabudowy są konsultacje w wykształconym projektantem wnętrz, który podpowie nam, co będzie do siebie pasować i jak stworzyć przyjazną, ergonomiczna i funkcjonalną kuchnię, która spełni nasze wszystkie wymagania.

Jeden komentarz

  1. Ja zdecydowałam się właśnie na kuchnię pod zabudowę 🙂 Nasza kuchnia będzie otwarta na salon, więc mam wrażenie, że po prostu lepiej będzie się to prezentować i współgrać. Choć nie powiem, że są kuchnie gdzie ich aranżacja zupełnie odbiega od mojej wizji a i tak jestem zachwycona i mam ochotę zmienić cały mój plan! Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznych decyzji więc trzymajcie kciuku, żeby było pięknie!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*