Przepis | Strona główna | Blog | Mity na temat diety, które warto znać
Mity na temat diety, które warto znać

Mity na temat diety, które warto znać

Większość dorosłych ludzi choć raz w życiu próbowało się odchudzać. Nic dziwnego, że problematyka diet obrosła wieloma mitami. Niektóre z nich są całkowicie absurdalne. Popularne mity na temat diety odchudzającej przedstawiamy poniżej.

Mnóstwo osób myśli, że zdrowa dieta musi być skompilowana i bardzo kosztowana. To oczywiście bzdura. Możemy się zdrowo odżywiać za stosunkowo niewielkie pieniądze. W naszym codziennym jadłospisie powinny przeważać produkty sezonowe i pełnoziarniste. Zadbajmy o to żeby nasze posiłki były jak najbardziej urozmaicone.

Dietetyczne posiłki są niesmaczne. To też nie jest prawda. W sklepach mamy mnóstwo produktów spożywczych do wyboru. Dodatkowo zadbajmy o przyprawy, na przykład świeże zioła. To właśnie one sprawiają, że przygotowane przez nas dania są smaczne i aromatyczne.

Dieta równa się głodówka. Ten mit został obalony dawno temu. Żeby schudnąć wcale nie musimy się głodzić. Wystarczy niewielki deficyt kaloryczny na poziomie od 100 do 200 kalorii. Utrata zbędnych kilogramów będzie mniej spektakularna, ale unikniemy tak nielubianego efektu jojo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*