Nasiona chia. Dlaczego warto po nie sięgać?

Nasiona chia. Dlaczego warto po nie sięgać?

Stały się niezwykle popularnym dodatkiem do domowych sałatek, surówek i koktajli, a rosnąca wiedza na temat ich wartości odżywczej sprawia, iż grono osób chętnie korzystających z ich mocy stale się poszerza.

Nasiona chia to wartościowy dodatek do menu, dzięki któremu utrzymanie zdrowa oraz dobrej formy stanie się dla wielu z nas łatwiejszym zadaniem. Co warto wiedzieć na ten temat? W jaki sposób te niewielkie nasionka mogą wpłynąć na ogólny stan naszego zdrowia?

Nasiona chia to niewielki dodatek do codziennego menu, który ma ogromną wartość odżywczą. Regularne korzystanie z takiego wsparcia sprawia, iż nasz organizm będzie otrzymywał stałe wsparcie w postaci solidnej porcji wartościowych kwasów tłuszczowych, bez których nasz układ sercowo-naczyniowy nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Nasiona chia są też cenionym źródłem wielu witamin i minerałów, niezbędnych dla utrzymania dobrej formy. Zdrowa dieta z takim dodatkiem może nas uchronić przed problemami związanymi z niedoborem witaminy A lub E, dostarczy nam jednocześnie sporo witamin z grupy B – bardzo ważnych substancji, których niedobory mogą mieć poważne konsekwencje dla ogólnego stanu zdrowia każdego z nas.

W niewielkich nasionach szałwii hiszpańskiej znajdziemy też spore ilości żelaza, magnezu i wapnia, co korzystnie wpłynie na ogólny stan naszego zdrowia. Nie brak tu również miedzi, selenu oraz cynku – kolejnych minerałów, które wspierają nas w codziennej walce o utrzymanie dobrej formy i pięknego wyglądu.

W nasionach chia nie brak też silnych przeciwutleniaczy, mogących zapewnić nam skuteczną ochronę przed wolnymi rodnikami, nie brak tu również błonnika, dzięki któremu utrzymanie prawidłowej masy ciała stanie się dla nas łatwiejszym zadaniem.

Powodów, dla których warto włączyć nasiona chia do swego codziennego menu, jest wiele. Ten niewielki dodatek do warzywnych koktajli, jogurtów, surówek czy kanapek sprawi, iż nasz organizm zyska cenne wsparcie w walce z codziennymi wyzwaniami. To prosty sposób na utrzymanie dobrej formy, a jednocześnie świetna propozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić swa dietę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*