Orzechy włoskie. Dlaczego warto po nie sięgać?

Orzechy włoskie. Dlaczego warto po nie sięgać?

Są popularnymi dodatkami do wielu wypieków oraz deserów, świetnie sprawdzają się też w roli samodzielnej przekąski. Orzechy włoskie to jeden z tych składników, dzięki którym nasza dieta staje się zdrowsza i bardziej wartościowa. Dlaczego warto po nie sięgać? Na jakie korzyści zdrowotne mogą liczyć miłośnicy takich przekąsek?

Orzechy włoskie w zdrowej diecie

Po orzechy włoskie warto sięgać w chwili, gdy chcemy zadbać o swój układ krążenia. Dzięki zawartości cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, orzechy te są w stanie pomagać nam w utrzymaniu prawidłowego poziomu ciśnienia oraz wspierać układ krążenia.

Przekąski te świetnie sprawdzają się również w walce ze złym cholesterolem, który może stać się przyczyną wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Sięganie po orzechy może dobrze wpłynąć na nasz przewód pokarmowy, gdyż ten pyszny dodatek do menu stanowi wartościowe źródło błonnika. Orzechy włoskie są też wspaniałym źródłem witamin z grupy B oraz takich minerałów, jak cynk, fosfor oraz mangan.

Nie brak w nich również wapna, dzięki czemu przekąski takie stają się cennym składnikiem diety mającej skutecznie chronić przed osteoporozą. Po orzechy włoskie warto sięgać również ze względu na znajdujący się w nich magnez, który ma bardzo dobry wpływ na naszą pamięć oraz umiejętność koncentrowania się.

Makroelement ten chroni jednocześnie nasz mózg przed procesem starzenia się, a dodatkowa zawartość witamin z grupy B chroni przed rozkojarzeniem. Nic więc dziwnego, że takie przekąski, jak orzechy włoskie, już dawno zajęły ważne miejsce w menu tych osób, które każdego dnia muszą się zmierzyć z ogromną ilością wiadomości.

Orzechy włoskie i ich kosmetyczne właściwości

Orzechy włoskie mogą się rewelacyjnie sprawdzić nie tylko jako zdrowa przekąska, alei jako naturalny kosmetyk. Wiadomo, że dzięki garbnikom oraz sporej ilości cynku orzechy mają silne właściwości antybakteryjne oraz ściągające.

Wyciąg z orzecha włoskiego to popularny dodatek do wielu preparatów, tworzonych z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej oraz wykazującej skłonność do trądziku. Wywar z liści orzecha świetnie sprawdza się z kolei jako naturalny kosmetyk dla tych osób, które chcą się uporać z nadmierną potliwością stóp lub z tak uciążliwym problemem, jakim jest grzybica.

Warto też pamiętać, że w orzechach włoskich znajdują się spore ilości naturalnego barwnika, wyciąg z niego pojawia się często w kosmetykach poprawiających koloryt skóry oraz w balsamach brązujących.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*