Przepis | Strona główna | Blog | Poradnik jak fotografować jedzenie
Poradnik jak fotografować jedzenie

Poradnik jak fotografować jedzenie

Jak ważne dla dobrej promocji Twojej restauracji jest publikowanie zdjęć Twoich potraw w sieciach społecznościowych. Zrobienie zdjęć i ich rozpowszechnianie to za mało, ale do skutecznego działania marketingowego niezbędne jest wykonanie pięknych zdjęć, które przykują uwagę potencjalnego klienta i sprawią, że zapragnie spróbować Twojej kuchni. Dziś ujawniamy 5 sztuczek, jak zrobić zdjęcia potrawom, które oferujesz w swojej restauracji i sprawić, że będziesz doskonałą reklamą.

Poradnik jak fotografować jedzenie

Jak robić zdjęcia naczyń? Zawsze szukaj odpowiedniego światła.

Naturalne światło jest najlepsze do fotografowania żywności. W miarę możliwości należy unikać flesza, który odbiera obrazowi kolor, a przede wszystkim szczegóły. Spróbuj więc sfotografować swój talerz, umieszczając go w bezpośrednim świetle, na przykład na stole obok okna jadalni. Uważaj, aby sfotografować potrawy bezpośrednio w kuchni swojej restauracji. Światło może nie być zbyt dobre i możesz nie przestrzegać poniższej sugestii.

Jak robić zdjęcia potraw? Zwróć uwagę na tło, aby uniknąć nieprzyjemnych niedogodności.

Zawsze sprawdzaj przed opublikowaniem. Często, skoro jesteśmy świadomi tematu forum, raz podjętego, zwracamy uwagę tylko na to. To błąd, który należy całkowicie wyeliminować. Musimy sprawdzić obraz w całości. Czasami zdarza się, że w tle widać piękne naczynia i brudne naczynia: to nie jest dobry sposób na zrobienie cennej reklamy.

Napraw zdjęcie bez używania filtrów.

Prawie wszyscy będą robić zdjęcia telefonem komórkowym. To dobrze, ponieważ dzisiejsze telefony komórkowe zapewniają doskonałej jakości zdjęcia, które mogą konkurować z tymi zrobionymi aparatem. Często jednak popadamy w błąd stosowania filtrów. Filtry zmieniają kolory i szczegóły. Konsekwencją jest utrata jakości strzału. Zamiast używać filtrów, skup się na opcjach jasności, kontrastu i ostrości.

Wypróbuj różne kąty.

Nie jesteś zadowolony ze zrobionego zdjęcia? Bez strachu! Prawdopodobnie nie złapałeś prawej strony swojego talerza. Nawet potrawy, podobnie jak ludzie, mają lepszy profil niż inne. Spróbuj zrobić nowe zdjęcia pod różnymi kątami, odwróć talerz, sfotografuj go od góry do dołu i odwrotnie. Są dania, które ze względu na swoją kompozycję trzeba sfotografować w całości, inne wymagają bliższych ujęć i są bardziej kuszące, jeśli pozwalają zobaczyć tylko jeden szczegół.

Jak robić zdjęcia potraw? Czerp inspirację od innych fotografów.

W sieciach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie, jest niezliczona ilość blogerów kulinarnych, fotografów kulinarnych i wysoko ocenianych influencerów. Czerp z nich inspirację. Jesteśmy pewni, że dzięki tym prostym sztuczkom możesz zmienić swoje publikacje. Spróbuj! Pamiętaj, że najpierw jesz oczami, a w dzisiejszym świecie sieci społecznościowe wykonują większość pracy promocyjnej dla Twojej firmy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*