Domowe środki czystości. Ich wpływ na nasze zdrowie

Poradnik ProstePesto. Precz toksyny z organizmu!

Gdy od dłuższego czasu nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Unikamy ruchu na świeżym powietrzu. Czujemy, że posiadamy nadwagę. Jesteśmy ociężali i apatyczni. Jest nam źle we własnej skórze. Zaczynamy zadawać sobie pytanie, co jest przyczyną naszego dyskomfortu fizycznego, a często i psychicznego?

Poprzez osłabienie, zmęczenie, stany depresyjne, problemy z pamięcią i koncentracją organizm sygnalizuje, że jest zatruty. Jest mniej odporny i słabszy. Wówczas jesteśmy bardziej podatni na różne choroby, jak i gorzej znosimy różne choroby. By ratować swoje zdrowie trzeba skutecznie pozbyć się toksyn ze swojego organizmu. Może nam w tym pomóc wiele domowych, sprawdzonych sposobów.

Najprostszym sposobem jest spożywanie dużej ilości wody, która wypłukuje trujące substancje z naszego organizmu, które najczęściej nagromadzone są w kończynach dolnych. Efektem czego są nieustannie spuchnięte nogi. Woda przyczynia się także do spalania tłuszczu, a więc przyspieszy również odchudzanie.

Innym bardzo skutecznym sposobem jest konsumpcja owoców, ze szczególnym uwzględnieniem jabłek. Lecz wartościowe są również grejpfruty i awokado. Jabłka przyspieszają metabolizm i oczyszczają organizm z zalegających trucizn.

Nasz organizm oczyszcza również czosnek. Poza tym wzmacnia go i zapobiega przeziębieniom i infekcjom.

Pożywna i zdrowa jest także owsianka. Zawiera wiele minerałów, jak żelazo, magnez, wapń, fosfor. Oraz witaminę K i witaminy z grupy B. Oprócz tego, że usuwa toksyny, to jeszcze oczyszcza nasze jelita i reguluje ich pracę. A zawarty w owsie błonnik wspomaga przemianę materii.

Jednym z najpopularniejszych odtruwaczy jest zielona herbata. Idźmy za przykładem Japończyków, którzy od dawna spożywają dużo zielonej herbaty i są długowieczni. Zielona herbata oczyszcza organizm usuwając toksyny, reguluje pracę układu pokarmowego i przyspiesza metabolizm.

Dlatego jest też jednym z najskuteczniejszych środków odchudzających. Posiada witaminę A, B, C, E, oraz potas, wapń, fluor i cynk. Picie zielonej herbaty zapobiega również wielu chorobom, a zwłaszcza nowotworom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*