Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc
Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc

Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc

O tym, jak zdrowa jest aronia, nie każdy zdaje sobie sprawę. Trzeba poważnie podejść do tematu, by dowiedzieć się, jak bardzo korzystnie wpłynie ona na nasze zdrowie. Prawdopodobnie pierwszym hasłem, o którym pomyślimy w przypadku tego owocu, będzie: sok, jednak co jeszcze ma nam do zaoferowania ten cudowny owoc?

Krzew aronii jeszcze niedawno był jednym z najczęściej spotykanych w przydomowych ogródkach. Tak samo z resztą jak krzew dzikiej róży. Jej owoce także mają niezwykłe właściwości, choć nim zajmiemy się w kolejnym artykule.

Aronia czarna, z łaciny aronia melanocarpa, pochodzi oryginalnie z Ameryki Północnej. Fantastycznie sprawdza się w zapobieganiu chorobom związanym z układem krwionośnym i układem trawiennym (w tym żylaki, miażdżyca, katar żołądka), a także nadciśnieniem tętniczym.

Formy konsumpcji aronii:

Aronia suszona

Ma nieco cierpki smak, a to przez zawartość polifenoli. Pomimo teko, że ich smak może nie przypaść do gustu każdemu, to jednak będzie on związany z prozdrowotnym działaniem. Jeśli kupujemy ten owoc w formie suszonej w sklepach ekologicznych, musimy się liczyć z ceną około 7zł/100g produktu. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu, to możemy samodzielnie ususzyć ten owoc i zaoszczędzić nieco pieniędzy na inne zbawienne dla zdrowia produkty.

Sok z aronii

Ma zachwycający czerwony kolor. Można go rozcieńczyć wodą i posłodzić odrobiną miodu. W przepisach często pojawia się w towarzystwie cytryny oraz czarnych owoców, takich jak jeżyny czy jagody.

Dżemy, konfitury, marmolady z aronii.

Nie każdemu prawdopodobnie przypadną do gustu. Jednak dla nieprzekonanych mamy dobrą wiadomość – aronia na odchudzanie! To jeden z tych fantastycznych owoców, który wspomagając metabolizm przyspiesza proces kontrolowanej utraty wagi.

Jeśli masz ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego, koniecznie przygotuj sobie drożdżówki z dżemem z aronii! Będzie to rewelacyjna przekąska na ciężkie czasy odchudzania. Możesz ją zjeść bez większych wyrzutów sumienia!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*