Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc
Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc

Skarby natury. Aronia. Niedoceniony owoc

O tym, jak zdrowa jest aronia, nie każdy zdaje sobie sprawę. Trzeba poważnie podejść do tematu, by dowiedzieć się, jak bardzo korzystnie wpłynie ona na nasze zdrowie. Prawdopodobnie pierwszym hasłem, o którym pomyślimy w przypadku tego owocu, będzie: sok, jednak co jeszcze ma nam do zaoferowania ten cudowny owoc?

Krzew aronii jeszcze niedawno był jednym z najczęściej spotykanych w przydomowych ogródkach. Tak samo z resztą jak krzew dzikiej róży. Jej owoce także mają niezwykłe właściwości, choć nim zajmiemy się w kolejnym artykule.

Aronia czarna, z łaciny aronia melanocarpa, pochodzi oryginalnie z Ameryki Północnej. Fantastycznie sprawdza się w zapobieganiu chorobom związanym z układem krwionośnym i układem trawiennym (w tym żylaki, miażdżyca, katar żołądka), a także nadciśnieniem tętniczym.

Formy konsumpcji aronii:

Aronia suszona

Ma nieco cierpki smak, a to przez zawartość polifenoli. Pomimo teko, że ich smak może nie przypaść do gustu każdemu, to jednak będzie on związany z prozdrowotnym działaniem. Jeśli kupujemy ten owoc w formie suszonej w sklepach ekologicznych, musimy się liczyć z ceną około 7zł/100g produktu. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu, to możemy samodzielnie ususzyć ten owoc i zaoszczędzić nieco pieniędzy na inne zbawienne dla zdrowia produkty.

Sok z aronii

Ma zachwycający czerwony kolor. Można go rozcieńczyć wodą i posłodzić odrobiną miodu. W przepisach często pojawia się w towarzystwie cytryny oraz czarnych owoców, takich jak jeżyny czy jagody.

Dżemy, konfitury, marmolady z aronii.

Nie każdemu prawdopodobnie przypadną do gustu. Jednak dla nieprzekonanych mamy dobrą wiadomość – aronia na odchudzanie! To jeden z tych fantastycznych owoców, który wspomagając metabolizm przyspiesza proces kontrolowanej utraty wagi.

Jeśli masz ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego, koniecznie przygotuj sobie drożdżówki z dżemem z aronii! Będzie to rewelacyjna przekąska na ciężkie czasy odchudzania. Możesz ją zjeść bez większych wyrzutów sumienia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*