Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Majeranek i jego właściwości
Skarby natury. Majeranek i jego właściwości

Skarby natury. Majeranek i jego właściwości

Majeranek to wspaniała przyprawa, po którą z pewnością warto sięgać regularnie. Wiadomo, że zioło to jest cennym źródłem wielu substancji, które na nasz organizm maja bardzo dobry wpływ. Co warto wiedzieć na temat tej rośliny i wpływy, jaki ma ona na ogólny stan naszego zdrowia?

Powodów, dla których warto włączyć majeranek do swego menu, jest sporo. Wiadomo, że przyprawa ta ma bardzo dobry wpływ na proces trawienia, gdyż skutecznie pobudza wydzielanie żółci.

Sięganie po taki dodatek zalecane jest zatem tym osobom, które mają problemy z trawieniem oraz tym, którym często dokuczają zaparcia. Zdrowa dieta, w której dania z majerankiem będą się pojawiały regularnie, może nam też pomagać przy biegunkach oraz przy kolkach. Ze względu na fakt, iż majeranek w znacznym stopniu ułatwia trawienie, po przyprawę tę bardzo chętnie sięgają osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Z leczniczych właściwości majeranku można też korzystać w chwili, gdy głównym problemem stają się infekcje dróg oddechowych. Kaszel, chore zatoki – oto kolejne przypadłości, w walce z którymi majeranek może się wykazać bardzo dużą skutecznością.

Jak korzystać z mocy majeranku?

Możliwości jest wiele. Kuszą liczne przepisy na pyszne dania, w których przyprawa ta odgrywa ważną rolę, a przy okazji zwiększa wartość odżywczą poszczególnych potraw. Majeranek świetnie sprawdza się jako dodatek do dań kuchni włoskiej, można go też z powodzeniem wykorzystywać jako dodatek do gulaszów oraz pasztetów.

Grochówka, żurek, fasolka po bretońsku, dania z grzybami – oto przykłady wykorzystania majeranku w naszej diecie. Świetnie sprawdza się on również w daniach kuchni staropolskiej, które zaliczają się do potraw ciężkostrawnych. W ich przypadku lecznicze właściwości majeranku sprawdzają się doskonale, a problemy związane z ich trawieniem znacznie się zmniejszają.

Majeranek to jednocześnie naturalny kosmetyk, który może zaskoczyć nas swymi bakteriobójczymi właściwościami. Ta przyprawa może stać się podstawą naparu, dzięki któremu można oczyszczać skórę, rozprawiając się tym samym z tak uciążliwą przypadłością, jaką jest trądzik.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*