Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Poziomki i ich wartość odżywcza
Skarby natury. Poziomki i ich wartość odżywcza

Skarby natury. Poziomki i ich wartość odżywcza

Smaczne i soczyste poziomki są wartościowym dodatkiem do zdrowej diety, a regularne sięganie po te owoce może przynieść nam wiele korzyści. Co warto wiedzieć na ten temat?

Poziomki to niewielkie owoce, które mają bardzo dużą wartość odżywczą. Możemy w nich znaleźć wiele cennych dla organizmu witamin, w tym bardzo ważną dla naszego układu odpornościowego witaminę C. Nie brak tu również witaminy A, E i K, nie można też narzekać na brak witamin z grupy B.

Zdrowa dieta, w której te niewielkie owoce będą się częściej pojawiały, może nas też uchronić przed niedoborem takich składników mineralnych, jak cynk, magnes, potas oraz żelazo. Wszystko to sprawia, iż niewielkie poziomki mogą się stać bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety. Dodatkowym ich walorem jest zawartość sporej ilości błonnika, będącego świetnym wsparciem dla naszego przewodu pokarmowego.

W jaki sposób poziomki mogą wpływać na nasze samopoczucie? Wiadomo, że zdrowa dieta z takim dodatkiem to mniej problemów związanych z procesem przemiany materii oraz z funkcjonowaniem układu moczowego, dla którego poziomki są cennym wsparciem. Owoce te pomagają nam też utrzymać w dobrym stanie jamę ustną, przy czym największą skutecznością wykazują się w walce z kamieniem nazębnym.

Warto też pamiętać o kosmetycznych właściwościach poziomek. Owoce te mogą się rewelacyjnie sprawdzić przy problemach z przebarwieniami skóry, są też idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą w naturalny sposób rozjaśnić swą cerę. Możliwości wykorzystania tych niewielkich owoców jest sporo, warto zatem lepiej poznać ich właściwości i nauczyć się w pełni korzystać z ich mocy.

Jeden komentarz

  1. flowergarden

    moja córcia uwielbia te urocze małe owocki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*