Smoothie z arbuzem i truskawkami na upalne dni

Smoothie. Jak przygotować zdrowy napój?

Smoothie to wyjątkowy napój, który na dobre zagościł w naszych kawiarniach oraz domach. Pożywny, smaczny, a przede wszystkim zdrowy – tak można scharakteryzować w skrócie ten dodatek do diety. Smoothie można przygotować bez problemów we własnym domu, wykorzystując do tego te przepisy, które od miesięcy publikowane są na portalach poświęconych zdrowej diecie. Każdy z nas może stworzyć też własne smoothie. Jak? To proste!

Jeśli chcemy stworzyć własne smoothie, nie musimy posiadać ani szerokiej wiedzy na ten temat, ani zbyt wielkich umiejętności. Wystarczy, że postawimy na swą wyobraźnię, a jednocześnie będziemy przestrzegać kilki bardzo prostych zasad. Po pierwsze – musimy wybrać bazę do takiego napoju. W tej roli świetnie sprawdzi się mleko (zarówno krowie, jak i roślinne), mleczko kokosowe lub napar z zielonej herbaty.

Świetną bazą do smoothie może się też okazać sok ze świeżych owoców, który sam w sobie stanowi cenne źródło ważnych dla zdrowia witamin i minerałów. Smoothie powinno też uwzględniać odpowiednią ilość białka, którego źródłem może się okazać zarówno jogurt naturalny, jak i tofu, oraz zdrowych tłuszczów, które można czerpać zarówno z awokado, jak i z różnego rodzaju nasion (np. z siemienia lnianego lub nasion chia).

A co z owocami i warzywami, które odgrywają bardzo ważną rolę w takim napoju? Tu jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, choć warto zapamiętać, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie tych produktów, w których znajduje się największa ilość błonnika pokarmowego. Szpinak, ogórek, jagody i borówki – oto dodatki, które warto uwzględnić we własnym przepisie na pyszne, zdrowe i pożywne smoothie.

Zobacz nasz przepis na smoothie z arbuzem i truskawkami na upalne dni albo na orzeźwiający tropikalny drink z mini arbuzów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*