Przepis | Strona główna | Blog | Wskazówki dotyczące projektowania kuchni
Wskazówki dotyczące projektowania kuchni

Wskazówki dotyczące projektowania kuchni

Szafki, szuflady, blaty – jeśli po raz pierwszy otrzymujesz modułową kuchnię zaprojektowaną do domu, przygotuj się na bombardowanie żargonami, które mogą przemknąć ci przez głowę. Zastanawiasz się, o czym należy pamiętać podczas spotkania z projektantem wnętrz?

Oto przewodnik dla początkujących, w jaki sposób rozpocząć pracę z modułowym projektem kuchni i planem.

Mądrze wybierz kolory

Pamiętaj, że będziesz musiał utrzymać kuchnię na dłuższą metę. Najlepiej jest unikać całkowicie białej kuchni po prostu dlatego, że gotowanie powoduje wiele trudnych plam. Całkowicie białe kuchnie wymagają konsekwentnego czyszczenia i wymagają dużej konserwacji. Ale to nie znaczy, że ślepo wybierasz jasne odcienie. W końcu ciemniejsze odcienie przyciągają więcej ciepła, szczególnie latem. Zawsze możesz wybrać kombinację tych dwóch, aby zachować ogólną harmonię.

Wentylacja jest kluczem

Gotowanie to czynność, która generuje dużo ciepła. Upewnij się, że Twoja kuchnia ma wystarczającą wentylację. Większość kuchni ma komin lub wentylator wyciągowy, aby odprowadzać opary smażenia. Idealnie powinny być drzwi w kuchni, które wychodzą na balkon lub miejsce do mycia. Pozwoliłoby to na wejście świeżego powietrza i upewnienie się, że dym z gotowania nie gromadzi się w twoim domu.

Oświetlenie kuchenne

Nic nie jest w stanie pokonać naturalnego światła wpadającego przez okno, aby rozjaśnić kuchnię. Jednak przy naturalnym świetle, upewnij się, że w kuchni jest oświetlenie na wieczory i noc. Oświetlenie górne oświetli blat, na którym dzieje się większość akcji. Oświetlenie podszafkowe staje się popularne, ponieważ zapewnia bezpośrednie światło na blacie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chodzi o kuchnię, jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest bezpieczeństwo! Od bezpiecznych rur gazowych po zakrzywione krawędzie blatów, powinieneś pomyśleć o wszystkich różnych sposobach zapewnienia bezpieczeństwa w kuchni. Upewnij się, że nawet wybrana przez ciebie podłoga jest antypoślizgowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*