Przepis | Strona główna | Blog | Zdrowa wątroba? To proste z ProstePesto!
Zdrowa wątroba? To proste z ProstePesto!

Zdrowa wątroba? To proste z ProstePesto!

Jednym z tych narządów, bez których ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, jest wątroba. Gdy ulega ona osłabieniu, gdy zalega w niej nadmiar szkodliwych substancji, pogarsza się nasze samopoczucie oraz wygląd. Jak zadbać o wątrobę? Oto kilka porad, których dla własnego dobra warto przestrzegać.

Dlaczego wątroba jest tak ważna?

Wątroba jest niezwykle zapracowanym narządem, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn. Nie można jednak ograniczać wątroby do roli filtra. To, w jaki sposób funkcjonuje ten narząd, może się przełożyć na ciśnienie tętnicze oraz na stężenie glukozy we krwi.

Ponieważ wątroba każdego dnia narażona jest na kontakt ze szkodliwymi substancjami, warto regularnie ją oczyszczać. Detoks taki wyjdzie każdemu z nas na dobre. Warto też pamiętać o tym, by regularnie sięgać po te zioła, dzięki którym regeneracja wątroby przebiega szybciej i przynosi lepsze efekty.

Jakie zioła można wykorzystać w walce o zdrowie wątroby?

Natura stworzyła wiele wspaniałych leków, dzięki którym utrzymanie wątroby w dobrej formie staje się łatwiejszym zadaniem. Jednym z tych produktów, po które warto sięgać regularnie, jest ostropest plamisty. Wiadomo, że jego obecność w diecie pomaga na bieżąco oczyszczać wątrobę ze szkodliwych toksyn, a jednocześnie przyspiesza proces jej regeneracji.

Warto też korzystać z niezwykłej mocy karczochów, dzięki którym można chronić się przed działalnością wolnych rodników oraz przed tymi problemami zdrowotnymi, za rozwój których odpowiedzialny jest zbyt wysoki poziom złego cholesterolu. Jeśli głównym problemem nękającym naszą wątrobę są stany zapalne, możemy wykorzystać niezwykłe właściwości kurkumy lub aloesu. To kolejne zioła na wątrobę, po które warto sięgać regularnie – dla własnego dobra.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W walce o utrzymanie wątroby w dobrej formie pomoże nam lekkostrawna dieta oraz te przyprawy i zioła, które mają moczopędne działanie. Cynamon, rumianek, pietruszka – to tylko wyprawne dodatki do potraw, dzięki którym można szybciej usuwać z organizmu ogromną ilość szkodliwych toksyn, a tym samym – odciążać wątrobę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*