Zioła na wątrobę czyli wakacyjny niezbędnik

Zioła na wątrobę czyli wakacyjny niezbędnik

Czas letni to sezon na pyszne i aromatyczne potrawy z grilla. Któż z nas nie pokusi się na doskonale pachnącą kiełbaskę w chrupiącej skórce, perfekcyjnie wysmażoną karkóweczkę i boczek. Do tego zimne piwo i człowiek czuje się niczym w raju. Ale co na to nasza wątroba? Jakie zioła na wątrobę?

Wątroba potrzebna jest do prawidłowego trawienia i oczyszczania organizmu z toksyn. Po suto zastawionym grillu możemy czuć się ociężale, możemy mieć niestrawność, a nawet odczujemy gniecenie w prawym boku. Co to oznacza? To sygnały, które daje nam nasza wątroba, że należy jej pomóc. Z pomocą przyjdą nam oczywiście zioła na wątrobę.

Najlepszym ziołem na wątrobę jest ostropest plamisty. Roślina ta zawiera sylimarynę, czy całkowicie naturalny zestaw flawonoidów, które ochraniają komórki wątroby przed szkodliwymi substancjami. Działanie tych składników zawartych w ostropeście plamistym szybko regeneruje wątrobę, stymulując regenerację i wytwarzanie nowych komórek.

Drugim cudownym ziołem na wątrobę po obfitym posiłku jest dziurawiec. To zioło także ma zdolności usuwania nagromadzonych toksyn z organizmu. A także działa ochronnie na wątrobę. Dziurawiec znakomicie wspomaga trawienie po tłustym posiłku, gdyż stymuluje wytwarzanie żółci.

Trzecie z kolei zioło na wątrobę to mniszek lekarski. Ta wspaniała roślina łagodzi podrażnienia wątroby i woreczka żółciowego. Przede wszystkim korzenie mniszka lekarskiego pobudzają wątrobę do wytwarzania żółci, ale lecznicze działanie maja też kwiaty i ziele rośliny.

Warto zaopatrzyć się w zioła na wątrobę, tak, aby po letnich grillowych biesiadach pomóc naszej wątrobie. Można je pić w formie naparów i odwarów jako herbatki. W aptekach znajdziemy mnóstwo gotowych preparatów ziołowych, które w swym składzie zawierają wymienione wyżej rośliny wspomagające wątrobę.

Drażetki, tabletki, syropy, herbatki – wybór jest ogromny i warto mieć wspomagacze wątroby w apteczce – niech niestrawności nie zakłócają nam wypoczynku i radości płynącej z spotkania z rodzina i przyjaciółmi. Zarówno biesiady grillowe jak i wakacyjne fast- foody, czy nawet nieświeże jedzenie w przydrożnym barze będzie nam niestraszne gdy będziemy posiadać zioła na wątrobę.

A jeśli szukasz inspirujących przepisów, to zerknij na nasze zdrowe dania mięsne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*