Nie wiem jak wy, ale dla mnie, jedną z moich ulubionych sałatek jest sałatka z pora i szynki. Dlatego też gdy natknąłem się na przepis na zupę porową z szynką nie mogłem jej nie wypróbować. I powiem wam jedno – teraz to też moja ulubiona zupa!
Bardzo lubię to połączenie świeżości pora z dobrą szynką. Jest z jednej strony lekkie a z drugiej sycące. Taka jest też właśnie prezentowana zupa porowa. Dodatek ziemniaków i grzanek sprawia, że można sobie nią pojeść i nie zaburczy ponownie w brzuchu po godzinie. Jest szybka w przygotowaniu i niezwykle prosta.
Często gdy zostaje nam rosół z poprzedniego dnia, właśnie taką zupę robimy (poza oczywiście pomidorową) z tego pozostałego bulionu. Jest to świetne rozwiązanie, aby nie wyrzucać wczorajszego rosołu a ponadto świetne urozmaicenie codziennej diety.
Nigdy nie przypuszczałabym że zupa porowa będzie taka smaczna i tak aromatyczna, przepyszna zupa
Nigdy wcześniej nie jadłam aż tak pysznej zupy