Olej sezamowy. Co warto o nim wiedzieć?

Olej sezamowy. Co warto o nim wiedzieć?

Oleje roślinne odgrywają bardzo ważną rolę w zdrowej diecie. Jednym z tych produktów, po które warto sięgać regularnie, jest olej sezamowy. W jaki sposób wpływa on na nasz organizm?

Olej sezamowy może być z powodzeniem wykorzystywany w kuchni, jest jednocześnie naturalnym kosmetykiem, dzięki któremu łatwiej jest nam pielęgnować skórę i włosy. Ten olej roślinny zachwyca swą wartością odżywczą, zatem sięganie po przepisy na dania z takim dodatkiem każdemu z nas wyjdzie na zdrowie. Olej ten świetnie sprawdza się jako dodatek do sałatek oraz sosów, można go też wykorzystać podczas przyrządzania dań mięsnych. Co ważne, lepszy smak takich potraw nie jest jedynym powodem, dla których warto po ten olej roślinny sięgnąć.

Olej z sezamu to źródło ważnych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych, m. in. kwasów tłuszczowych oraz cynku. W oleju sezamowym można też znaleźć sporo witamin, m. in. witaminę E oraz witaminy z grupy B. Dzięki zawartości steroli roślinnych, zdrowa dieta z takim olejem może pomagać nam w walce ze złym cholesterolem. Znajdujący się w tym oleju magnez sprawia, iż ma on rewelacyjny wpływ na serce oraz na układ naczyniowy, z kolei działanie przeciwzapalne sprawia, iż dieta z olejem sezamowym może stać się skuteczną ochroną przed problemami z miażdżycą.

Olej sezamowy możne nam też dostarczyć sporych ilości błonnika, dzięki czemu nasz przewód pokarmowy może lepiej pracować, a nam łatwiej jest utrzymać prawidłową masę ciała. Jako naturalny kosmetyk, olej z sezamu jest cennym sojusznikiem wszystkich tych osób, które chcą poprawić wygląd swej skóry oraz włosów. Możliwości wykorzystania tego oleju roślinnego jest wiele, zatem każdy z nas może dzięki niemu sporo zyskać.

A jeśli nie w postaci oleju, to proponujemy sezam jako chrupiące bułki do burgerów z sezamem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*