Przepis | Strona główna | Blog | Skarby natury. Ananas i jego wartość odżywcza
Skarby natury. Ananas i jego wartość odżywcza

Skarby natury. Ananas i jego wartość odżywcza

Jest smacznym i pożywnym owocem, a że posiada sporą wartość odżywczą, włączenie go do diety każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. Ananas to niskokaloryczny przysmak, dzięki któremu możemy uchronić się przed wieloma problemami z trawieniem. A że owoc ten zaskakuje wspaniałym smakiem, można go wykorzystać na wiele sposobów.

Znane są przepisy na desery i domowe wypieki, w których pojawia się ananas, znane są też przepisy na dania mięsne, które dzięki niemu nabierają wyjątkowego charakteru. Bez względu na to, w jakiej formie owoc ten pojawi się na naszym talerzu, możemy sporo zyskać. Co warto wiedzieć na temat odżywczej wartości ananasów?

Ananas to rewelacyjne źródło witaminy C, dzięki czemu zdrowa dieta z jego udziałem może skutecznie wspierać nasz układ odpornościowy. Obecność tego przysmaku w diecie może nam pomagać w utrzymaniu skóry w dobrym stanie, co jest zasługą miedzi, niezbędnej do syntezy kolagenu.

Zdrowa dieta z takim dodatkiem może mieć też świetny wpływ na stan naszych kości, nic więc dziwnego, że po soczyste ananasy tak chętnie sięgają te osoby, które chcą się skuteczniej chronić przed osteoporozą. Cennym skarbem jest znajdująca się w świeżych ananasach bromelina – substancja, którą powinny docenić wszystkie osoby starające się walczyć o utrzymanie zgrabnej sylwetki.

Bromelina ułatwia odchudzanie, a jednocześnie stanowi cenne wsparcie w walce z bólem oraz stanami zapalnymi. Jej obecność sprawia, iż ananas staje się jednym z tych owoców, z mocy których bardzo chętnie korzysta się w profilaktyce chorób nowotworowych. Lista powodów, dla których warto włączyć ananasy do swego menu, jest zatem długa, a im szybciej docenimy ten niezwykły owoc, tym lepiej dla nas.

A jeśli szukasz inspiracji na dania z ananasem to z czystym sercem polecamy skorzystać z naszych przepisów na:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*