Pączki w tłusty czwartek. Przepis na pączki. Jak zrobić pączki

Tłusty czwartek, a dieta. Jak przetrwać?

Są takie dni, które zupełnie nie sprzyjają osobom na diecie. Do nich należy, chociażby tłusty czwartek. To dzień, który kusi kalorycznymi, ale jak, że wyśmienitymi pączkami! Wówczas sklepy spożywcze od wejścia witają aromatem słodkiego lukru, a witryny cukierni prezentują i wabią swoimi apetycznymi wypiekami. Zastanawiasz się zatem, jak przetrwać tłusty czwartek na diecie? Sprawdź kilka patentów, które mogą się przydać.

Paczka pączków w tłusty czwartek według przepisu ProstePesto

Zachowaj umiar i zdrowy rozsądek!

Co, najważniejsze nie zadręczaj się, jeśli w tłusty czwartek pozwolisz sobie na odstępstwa od diety. Nie traktuj tego, jako słabość. To powinien być raczej zaplanowany i świadomy cheat day. Możesz, go nawet potraktować, jako nagrodę za dotychczasowe wyrzeczenia. Pamiętaj, że tłusty czwartek, trwa zaledwie jeden dzień i już kolejnego wracaj do wypracowanych nawyków żywieniowych!

Bądź aktywny!

Pamiętaj, że każdy ruch pobudza metabolizm i przyczynia się do spalania kalorii. Postaraj się zatem, by Twój tłusty czwartek, był aktywny. Warto tego dnia zrezygnować ze środków transportu, o ile to możliwe oraz z windy, na rzecz wejścia po schodach. Można sobie dorzucić również trening cardio lub zająć obowiązkami domowymi, które też przecież są dość wyczerpujące. Tradycyjny pączek ma około 300 kcal. Czy, wiesz ile, ruchu potrzebujesz, by go spalić? To np. 15 min wchodzenia po schodach lub 120 min prasowania.

Co powiesz na pączki w wersji fit?

Możesz też wybrać dietetyczne pączki, które zdecydowanie mają mniej kalorii, niż te tradycyjne. Różnią się one sposobem przygotowania – nie są smażone na głębokim tłuszczu, lecz pieczone. Często w ich produkcji wykorzystuje się mąkę orkiszową lub razową oraz niskosłodzoną marmoladę i gorzką czekoladę. Fit pączki można zamówić w wielu cukierniach lub upiec samodzielnie.

Wykonaj samodzielnie smakołyki z przepisów na tłusty czwartek

Poszukaj idealnych dla ciebie przepisów na tłusty czwartek. Może to być przepis na pączki jak nasz przepis na pączki serowe oponki z białym twarogiem, przepis na faworki jak nasz przepis na faworki – kruchy chrust oprószony cukrem pudrem. Możesz w tych przepisać zmieniać składniki na bardziej fit.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*