Tłusty Czwartek. Dlaczego kultywować tą tradycję

Tłusty Czwartek. Dlaczego kultywować tą tradycję

Tłusty Czwartek to znane doskonale każdemu Polakowi święto. Trzeba przyznać, że jest ono wyjątkowo chętnie obchodzone. Chociaż tradycyjnie jest ono związane ze zbliżającym się Wielkim Postem, obecnie Tłusty Czwartek nabrał bardziej laickiego charakteru. Czy warto w ten dzień zrezygnować z restrykcyjnej diety?

Tłusty Czwartek. Dlaczego kultywować tą tradycję

Na pewno objadanie się pączkami w nadmiarze nie jest wskazane. Warto jednak skorzystać z tej okoliczności i spróbować tej przepysznej słodkości. Szczególnie w dużych miastach mamy czasem niewątpliwie bardzo wiele okazji ku temu. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą bardzo często supermarkety, które w tym szczególnym dniu oferują o wiele bardziej bogaty wybór wśród słodkich bułek, jak i kawiarnie, które chętnie dodają do zamówienia gratisowo pączek.

Badania wskazują, że zrezygnowanie raz na jakiś czas z diety może sprawić, że staniemy się bardziej szczęśliwi. Warto więc w Tłusty Czwartek przestać przejmować się linią, szczególnie, że nawet na ulicy spotkamy osoby objadające się słodkościami!


Faworki - kruchy chrust oprószony cukrem pudremFaworki - kruchy chrust oprószony cukrem pudrem

Faworki – kruchy chrust oprószony cukrem pudrem

Chrupiące, mocno napowietrzone bąbelkami powietrza faworki! Na tłusty czwartek chruścik to obowiązkowe słodkości.


Pączki serowe oponki z białym twarogiem

Pączki serowe oponki z białym twarogiem

Oponki i pączusie twarogowe z białym serem w kostce. Najlepszy przepis na pączki i najprostszy sposób wykonania. Mięciutkie oponki serowe.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*