Zupa krem z pieczonych buraków i malin

Zupa krem z pieczonych buraków i malin

Wyjątkowy, głęboki smak z odrobiną słodyczy. Krem z pieczonych buraków i malin to coś niemożliwego. Niepowtarzalny smak słodkawej zupy, z keksem kwaśnej śmietany i kozim twarożkiem.

Zupa krem z buraków czerwonych i malin

4 z 29 głosów
Autor: Martyna Pietruszka Danie: ZupaKuchnia: PolskaTrudność: Łatwe
Porcje

4

porcji
Przygotowanie

20

min.
Gotowanie

30

min.
Kalorie

130

kcal

Krem z pieczonych buraków z malinami. Udekorowany kozim twarożkiem, łezką kwaśnej śmietany i świeżymi owocami.

Tryb gotowania.

Dłuższe podświetlenie ekranu

Składniki:

  • 700 g 700 buraków czerwonych

  • 250 g 250 malin świeżych lub mrożonych

  • 1 1 czerwona cebula

  • 1 litr 1 gorącego bulionu jarzynowego

  • 30 g 30 masła

  • sól morska i biały pieprz

  • DO DEKORACJI
  • kozi twarożek

  • gęsta śmietana

  • natka pietruszki

  • maliny

Sposób przygotowania:

  • Buraki umyj, obierz ze skórki i pokrój w plastry. Ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz 50 minut w 170 stopniach. Po upieczeniu powinny być miękkie.
  • W garnku rozpuść masło. Na maśle zeszklij poszatkowaną drobno czerwoną cebulę.
  • Po chwili dodaj upieczone buraki i maliny. Podsmaż je jeszcze przez chwilę, po czym wlej gorący, klarowny bulion. Gotuj przez 20 minut.
  • Zawartość garnka zblenduj na gładko, po czym powstały krem przetrzyj przez sito. W ten sposób pozbędziesz się pesteczek malin i uzyskasz iście homogenną konsystencję.
  • Dopraw do smaku solą i pieprzem.
  • Podawaj w głębokich talerzach z dekoracją w postaci “łezki” gęstej, kwaśnej śmietany, odrobiny pokruszonego serka koziego, listkiem natki pietruszki i kilkoma świeżymi malinami

Instagram @proste.pesto

Obserwuj @proste.pesto i oznaczaj nas #proste.pesto

Facebook ProstePesto

Zobacz ProstePesto na Facebooku

3 komentarze

  1. kuchennerewolucje103

    jestem oczarowana tym przepisem i kolorem zupy

  2. zupkę podałam na przyjęciu rodzinnym jako przystawkę. wszyscy byli zachwyceni połączeniem malin z buraczkami.

  3. zupkę podałam na przyjęciu rodzinnym jako przystawkę. wszyscy byli zachwyceni połączeniem malin z buraczkami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*