Przepis | Strona główna | Blog | 6 sztuczek, które pomogą przestać jeść fast foody
6 sztuczek, które pomogą przestać jeść fast foody

6 sztuczek, które pomogą przestać jeść fast foody

Uzależnienie od śmieciowego jedzenia, chociaż może wydawać się nierealne, faktycznie istnieje. Badania wyraźnie pokazują, że ludzie naprawdę pragną niezdrowych posiłków, dlatego próba ich niejedzenia może być całkiem skomplikowana. Zachcianki tego typu sprawiają, że ludzie po prostu nie są w stanie oprzeć się pokusie. Powodem jest to, że producenci żywności uwzględniają odpowiednią ilość tłuszczów, cukru i soli, a także dodatki, które zachęcają ludzi nie tylko do spożywania większej ilości niezdrowej żywności, ale także do pragnienia więcej, nawet jeśli są już najedzeni.

6 sztuczek, które pomogą przestać jeść fast foody

Fast foody i słodycze zmniejszają produktywność, a wyeliminowanie ich z diety jest wyzwaniem. Jednak nie wszystko jest stracone. Pamiętaj, że odpowiednie taktyki pomogą ci przezwyciężyć to uzależnienie, nawet jeśli jesteś miłośnikiem fast foodów. Musisz jednak regularnie ćwiczyć, aby stały się częścią Twojej rutyny.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak za pomocą 8 sztuczek, możesz wytrenować swój mózg, aby nienawidził niezdrowego jedzenia.

1. Stwórz plan

Plan zawsze działa bez względu na to, jakie działania zamierzasz wdrożyć do swojego życia. Chodzi o to, że kiedy masz już pomysł, zwykle podążasz za nim, zamiast robić cokolwiek przypadkowego. Jaki więc powinien być Twój sposób odżywiania, który pomoże Ci trzymać się z dala od fast foodów i przetworzonej żywności?

Zacznij od kupowania z listą zdrowej żywności. Posiadanie listy pomoże ci trzymać się z daleka od fast foodów, takich jak wędliny, kupowane pączki i tym podobne. Pamiętaj też, że sklepy spożywcze są rozplanowane w taki sposób, aby zachęcić Cię do kupowania więcej, niż zamierzasz i potrzebujesz.

Upewnij się, że trzymasz się z dala od środkowych przejść. To są te, które zawierają przetworzone i zapakowane jedzenie. Świeże produkty są zawsze w pierwszych kilku przejściach i jest to miejsce, którego należy się trzymać.

Następnym krokiem jest wcześniejsze wymyślenie posiłku. Staraj się nie polegać na kanapkach lub smażonej, wcześniej przetworzonej żywności. Te również należą do kategorii fast foodów. Zaplanuj posiłek składający się ze wszystkiego, od przystawek, przez danie główne, po deser. Pomoże Ci to w przestrzeganiu zdrowej diety. Gdy będziesz w domu, ugotuj jedzenie i spraw, aby proces był jak najbardziej interesujący. To wzmocni ideę codziennego gotowania.

Zaplanuj również jedzenie na następny dzień, które będziesz spożywać w pracy.

2. Żuj więcej, jedz mniej

Czy wiesz, że jeśli poświęcisz więcej czasu na jedzenie, prawdopodobnie będziesz jadł mniej? Nawet jeśli to niezdrowe jedzenie? Nauka to potwierdza. Czas spędzony na przeżuwaniu pokarmu wydłuży całkowitą liczbę minut, podczas których będziesz jadł. Zgodnie z badaniami, 20 minut od momentu rozpoczęcia jedzenia żołądka daje sygnał sytości.

Więc spróbuj spędzić te 20 minut na przeżuwaniu. To ćwiczenie zajmie trochę czasu, ale z czasem możesz łatwo nauczyć się tego procesu i wkrótce stanie się to twoim nawykiem.

3. Zwróć uwagę na kolory

Być może zauważyłeś, że McDonald’s używa koloru czerwonego i żółtego. Te kolory, wraz z pomarańczą, wywołują głód. Stąd powód, dla którego większość restauracji woli mieć te kolory w swoim schemacie wystroju.

Upewnij się, że miejsce do jedzenia jest pozbawione powyższych kolorów. Co więcej, używane sztućce i przybory kuchenne także nie mogą mieć żadnego z tych kolorów. Wybierz talerze i sztućce, które są nijakie i nudne. W ten sposób używanie ich do serwowania posiłków nie będzie szczególnie przyjemne, nawet jeśli jest to chińskie jedzenie na wynos. Jeszcze jedną rzeczą do zrobienia jest użycie mniejszych talerzy, na których zmieszczą się mniejsze ilości jedzenia.

4. Im więcej wiesz, tym lepiej jesz

Dowiaduj się. Oglądaj filmy i czytaj, aby dowiedzieć się, jak powstaje niezdrowe jedzenie, a będziesz chciał przestać je jeść bez żadnego wysiłku. Czy wiesz, że zastosowane różowe i czerwone barwniki pochodzą od owadów koszenili? Wiele innych „obrzydliwych” faktów pomoże ci przezwyciężyć uzależnienie od fast foodów.

5. Pozwól sobie na dzień rozpusty

Tak, takie dni są potrzebne. Nikt nie sugeruje, aby całkowicie zrezygnować z fast foodów, ponieważ jest to prawie niemożliwe. Miej więc dni rozpusty, na przykład raz w tygodniu lub raz na 10 dni. Dzięki temu przez resztę czasu będziesz trzymać się z dala od niezdrowego jedzenia, a także powstrzymasz przedwczesne zachcianki.

6. Przygotuj zdrowy fast food w domu

Jeśli nie możesz powstrzymać się od jedzenia fast food, przygotuj go w domu. Z domowych składników, zdrowych, przygotowanych bez tłuszczu, wysokich gatunków mięs i dużej ilości zieleniny. Zerknij na nasze sprawdzone przepisy na fast food:


Domowe burgery. Sposób na zdrowy fast food

Domowe burgery. Sposób na zdrowy fast food

Nie ma nic bardziej amerykańskiego niż hamburgery. Często ta przekąska kojarzy nam się z czymś niezdrowym. Nie musi tak być. Domowe hamburgery mogą być zdrowe!


Stripsy al'a KFC. Przepyszne kurczaki jak z KFC

Stripsy al’a KFC. Przepyszne kurczaki jak z KFC

Wszyscy znamy smak pysznej panierki KFC. Lekko pikantna, chrupiąca, rozpływa się w ustach. Przygotowaliśmy przepis, który może pomóc w odkryciu sekretu tej cudnej panierki.


Szarpana wieprzowina w burgerach amerykańskich

Szarpana wieprzowina w burgerach amerykańskich

Burgery amerykańskie z szarpaną wieprzowiną to propozycja dla osób, które cenią sobie doskonały smak mięsa w połączeniu z pyszną pszenną kanapką.


Domowy kebab drobiowy w bułce z własnego wypieku

Domowy kebab drobiowy w bułce z własnego wypieku

Swojski kebab w bułce od podstaw. Chrupiący chleb turecki z sezamem wypełniony mięsem z kurczaka, sałatką i pikantnym sosem czosnkowym.


Amerykańskie burgery z soczystą wołowiną

Amerykańskie burgery z soczystą wołowiną

Amerykańskie burgery z soczystą wołowiną i domowym sosem musztardowym. Bardzo pożywne, na bazie wartościowych i dobrych jakościowo składników.


Podsumowanie

Pozbycie się fast foodów ze swojego życia może wydawać się teraz najtrudniejszą rzeczą na świecie, ale wraz z praktyką pojawia się perfekcja – więc Ty też możesz to zrobić. Chodzi o nastawienie i oszukanie mózgu, by przeprogramował się na inny schemat myślenia. Tylko bądź pewny własnej woli, a będziesz w stanie na dobre pokonać nawyk jedzenia fast foodów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*