Urządzamy kuchnię. Kuchnia w stylu retro

Urządzamy kuchnię. Kuchnia w stylu retro

Styl retro na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Z tradycyjnych rozwiązań chętnie korzystają aranżacje kuchni – wnętrz, w których bezpieczeństwo i funkcjonalność są równie ważne, jak wygoda i piękny wygląd. Czym może nas oczarować kuchnia w stylu retro?

Kuchnia, w której dominuje styl retro, może być wyjątkowo przytulnym pomieszczeniem. Styl ten wyróżnia się troską o wybór ciekawych dodatków oraz sprzętów, które mają nie tylko pomagać w pracy przy sporządzaniu posiłków, ale też zachwycać swym niebanalnym wyglądem.

Jasne meble, wykonane z naturalnych materiałów, nowoczesne sprzęty AGD, które są utrzymane w dawnym stylu – oto podstawowe zasady, o których warto pamiętać podczas urządzania kuchni, która ma być przede wszystkim przyjemnym miejscem na rodzinne posiłki.

Choć aranżacje kuchni w stylu retro nawiązują do tradycyjnych wnętrz, nie brak w nich nowoczesnych sprzętów i innowacyjnych rozwiązań. Kuchnie urządzone w tym stylu są przede wszystkim jasne i przytulne, dzięki czemu są wnętrzem przyjaznym dla domowników. Panuje w nich sielska, rodzinna atmosfera, którą można osiągnąć m. in. poprzez odpowiednie wyeksponowanie takich dodatków, jak ozdobne naczynia, przedmioty z ceramiku lub dekoracyjne zestawy kawowe.

Ciekawą dekoracją w takich kuchni mogą być również tkaniny, np. tradycyjne serwetki. Zabytkowa waga, ozdobne pojemniki na przyprawy – oto kolejne elementy wyposażenia kuchennego wnętrza, na które chętnie stawiają miłośnicy stylu retro.

A gdy już mamy kuchnię retro to czas na gotowanie po staropolsku. Tutaj możemy polecić:

2 komentarze

  1. Wolnostojąca kuchenka indukcyjna nada kuchni w stylu retro niepowtarzalnego klimatu.

  2. Zgadzam się z tym wpisem , wnętrza retro są wyjątkowo przytulne i przyjemne. Cieszę się że coraz więcej osób decyduje się na takie urządzanie swoich wnętrz i też że coraz więcej firm ma fajny asortyment sprzętow w stylu vintage. Ja zbieram zestawy miętowe od firmy Vintage cuisine bo nie są drogie a są ladne. pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*