Napary, które wspierają dietę odchudzającą

Napary, które wspierają dietę odchudzającą

Oprócz klasycznych herbat istnieje wiele innych roślin i rodzajów naparów na odchudzanie. Oto kilka najskuteczniejszych i najpopularniejszych z nich.

Napar z wody i cytryny.

Napój z cytryny i wody jest jednym z najlepszych naturalnych diuretyków, co czyni go doskonałym wyborem, jeśli chodzi o leczenie retencji płynów. Zwykle zaleca się picie jej na pusty żołądek, tuż przed śniadaniem, choć można ją pić także o każdej innej porze dnia, zwłaszcza jeśli należysz do osób, którym trudno jest pić wodę regularnie. Z drugiej strony, woda z cytryną może być dobrym sposobem na zapobieganie i leczenie zaparć, ponieważ pomaga zmiękczyć stolec i zapobiega jego zatrzymaniu.

Napar ze skrzypu.

Skrzyp jest jednym z najbardziej skutecznych naparów w leczeniu retencji płynów, dlatego też zaliczamy go do naparów na odchudzanie. Zdolności moczopędne skrzypu są imponujące, w rzeczywistości może on pomóc nam zwiększyć ilość oddawanego moczu o ponad 30%. Z drugiej strony, daje nam wielką moc prawidłowego nawodnienia.

Napar z karczocha.

Karczoch to nie tylko pierwszorzędny produkt gastronomiczny, to także roślina, która w postaci naparu jest jednym z najlepszych rodzajów naparów na odchudzanie. Podobnie jak skrzyp, karczoch jest doskonałym diuretykiem, więc może pomóc nam w zatrzymaniu płynów w organizmie. Kolejną zaletą tego naparu jest to, że ma on właściwości przeciwzapalne.

Napar z rumianku.

Na sen, na trawienie, na siniaki — wygląda na to, że rumianek jest dobry na wszystko. Należy dodać do tego wszystkiego jego zdolność do pomocy w utracie wagi. Rumianek jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych herbat ziołowych na świecie i oprócz mocy relaksującej, która pomoże nam w leczeniu zachcianek żywieniowych, posiada również właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc nam w leczeniu otyłości.

Napar z brzozy.

Brzoza to kolejny z najbardziej polecanych naparów, jeśli chodzi o eliminację płynów. Ale ma również wiele innych właściwości, które mogą pomóc nam schudnąć. Pomaga wyeliminować stężenie cholesterolu we krwi ze względu na wysoką zawartość saponin, coś, co, choć nie jest to zauważalne na wadze, jest zauważalne w kategoriach zdrowia. Z drugiej strony, i chociaż ma naprawdę słodki smak, jest dobrym środkiem do regulowania poziomu glukozy we krwi. W ten sposób zapobiega skokom poziomu cukru i w konsekwencji zachciankom na jedzenie.

Napar z prawośladu.

Napar z prawośladu jest kolejnym z najlepszych rodzajów herbaty ziołowej dla utraty wagi. Głównym powodem umieszczenia go na tej liście jest jego zdolność do zwalczania retencji płynów. Roślina ta ma wspaniałe właściwości moczopędne, ale w przeciwieństwie do innych, jej wysoka zawartość minerałów sprawia, że nie wpływa na ciśnienie krwi i elektrolity. Nie jest jednak zalecany dla osób z niewydolnością nerek lub serca.

Napar z łopianu.

Łopian jest jedną z roślin o największej zawartości śluzu. Chociaż wyjaśniliśmy to już wcześniej, powtórzymy to jeszcze raz, aby było to bardziej zrozumiałe. Śluzy to rodzaj polisacharydów, które po dostaniu się do naszego organizmu wchłaniają wodę i zwiększają swoją objętość. Dzięki temu czujemy się znacznie bardziej nasyceni, co sprawia, że jemy mniej.

Napar z garcinii.

I teraz dochodzimy do ostatniego z rodzajów naparów dla utraty wagi — garcinia. Choć warto wiedzieć, że napar ten może być również bardzo przydatny po odchudzaniu, kiedy wchodzimy w fazę podtrzymywania wagi. Ta moc pochodzi z jego wielkiej siły sytości i jego zdolność do zapobiegania węglowodanów z przekształcania się w tłuszcz. Jeśli jednak stosujemy dietę bogatą w błonnik, ten składnik odżywczy może uniemożliwić działanie garcinii. Dlatego też, jeśli cierpisz na zaparcia, lepiej zdecydować się na dietę wysokobłonnikową niż pić napar z garcinii.

Zobacz też inne nasze syropy:

Napary, które wspierają dietę odchudzającą

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*